xibo - en to ro translation catalogue (1577 entries)

en:  Turn OFF Debugging
ro:  Dezactivați depanarea

en:  Turn ON Debugging
ro:  Activați depanarea

en: # Layouts
ro: # Configuraţii

en: %d of %d player actions failed
ro: %d din acțiunile playerului %d nu au reușit

en: %s assigned to Display Groups
ro: %s a fost atribuit la Grupuri Ecrane

en: %s assigned to User Groups
ro: %s atribuit Grupurilor de Utilizatori

en: %s is downloading %d files too many times
ro: %s descarcă %d fișiere de prea multe ori

en: %s not retrieved from the IdP and required since is the field to identify the user
ro: %s nu a fost obținut de la IdP și necesar din moment ce este domeniul pentru a identifica utilizatorul

en: %s scheduled on %s
ro: %s programat pe %s

en: %themeName% Error
ro: Eroare %themeName%

en: %themeName% Installation
ro: %themeName% Instalare

en: %themeName% needs an administrator user account to be the first user account that has access to the CMS. Please enter your chosen details below.
ro: %themeName% are nevoie de un cont de utilizator de administrator pentru a fi primul cont de utilizator care are acces la CMS. Introduceți detaliile selectate mai jos.

en: %themeName% needs somewhere to store the things you upload to be shown. Ideally, this should be somewhere outside the root of your web server - that is such that is not accessible by a web browser. Please input the full path to this folder. If the folder does not already exist, we will attempt to create it for you.
ro: %themeName% are nevoie de o locație pentru a stoca elementele pe care le încărcați pentru a afișare. În mod ideal, aceasta ar trebui să fie undeva în afara radacinii serverului dvs. web - astfel încât să nu fie accesibilă unui browser web. Introduceți calea completă la acest folder. Dacă folderul nu există deja, vom încerca să-l creăm pentru dvs.

en: %themeName% needs to set-up a connection to your MySQL database.
ro: %themeName% trebuie să configureze o conexiune la baza de date MySQL.

en: %themeName% needs you to choose a "key". This will be required each time you set-up a new client. It should be complicated, and hard to remember. It is visible in the CMS interface, so it need not be written down separately.
ro: % themeName% solicită să alegeți o "cheie". Acest lucru va fi necesar de fiecare dată când configurați un nou client. Ar trebui să fie complicată și greu de reținut. Este vizibilă în interfața CMS, deci nu este necesar să fie notată separat.

en: (filtered from _MAX_ total entries)
ro: (filtrat din intrările totale _MAX_)

en: 1 hour
ro: 1 oră

en: 1 minute
ro: 1 minut

en: 10 minutes
ro: 10 minute

en: 12 hours
ro: 12 ore

en: 12h Clock
ro: Ora 12

en: 1st line
ro: Prima linie

en: 24 hours
ro: 24 ore

en: 24h Clock
ro: Ora 24

en: 30 minutes
ro: 30 minute

en: 4 hours
ro: 4 ore

en: 5 minutes
ro: 5 minute

en: : activate to sort column ascending
ro: : activați pentru a sorta ascendent coloana

en: : activate to sort column descending
ro: : activați pentru a sorta descendent coloana

en: A Description of Daypart
ro: O descriere a acestui Interval din zi

en: A URL to the HLS video stream. Requires Player running Windows 8.1 or later, or Android 6 or later. Earlier Android devices may play HLS via the LocalVideo widget.
ro: O adresă URL pentru fluxul video HLS. Necesită Player care rulează Windows 8.1 sau o versiune ulterioară sau Android 6 sau o versiune ulterioară. Dispozitivele anterioare Android pot rula HLS prin widgetul LocalVideo.

en: A code which can be used to lookup this DataSet - usually for an API application
ro: Un cod care poate fi utilizat pentru a căuta acest set de date - de obicei pentru o aplicație API

en: A column already exists with this name, please choose another
ro: O coloană cu acest nume deja există, alegeți altul

en: A comma separated list of HTML tags that should be stripped from the feed in addition to the default ones.
ro: O listă separată prin virgulă a etichetelor HTML care ar trebui să fie eliminate din feed în plus față de cele standard.

en: A comma separated list of attributes that should not be stripped from the incoming feed.
ro: O listă de atribute separată prin virgulă care nu trebuie scoase din fluxul de intrare.

en: A comma separated list of items to present in a combo box
ro: O listă de elemente separate prin virgulă care să fie prezentată într-o casetă combo

en: A comma separated set of regular expressions run against the Display name to determine membership.
ro: Un set de expresii regulate separat prin virgulă ce utilizează numele Ecranului pentru a îi determina calitatea de membru.

en: A description - (1 - 254 characters).
ro: O descriere - (1 - 254 de caractere).

en: A file exists with the name you gave for the Library Location. Please choose another location
ro: Un fişier există cu numele pe care l-aţi dat pentru Locatia Librariei. Vă rugăm să alegeţi o altă locaţie

en: A font to use in other Modules
ro: Un font pentru a fi utilizat în alte module

en: A generic file to be stored in the library
ro: Un fișier generic care va fi stocat în Librărie

en: A local file path or URL to the video. This can be a RTSP stream.
ro: O cale de fișier locală sau o adresă URL a videoclipului. Acesta poate fi un flux RTSP.

en: A message to display when no data is returned from the source
ro: Un mesaj care se afișează atunci când nu sunt returnate date de la sursă

en: A name for this DataSet
ro: Un nume pentru acest DataSet

en: A name for this Resolution
ro: Un nume pentru această Rezoluție

en: A reference code for this command which is used to identify the command internally.
ro: Un cod de referință pentru această comandă care este folosit pentru a identifica intern comanda.

en: A reference field for custom user data
ro: Un câmp de referință pentru datele utilizator personalizate

en: A short description of this Display Group
ro: O scurtă descriere a acestui Grup de Ecrane

en: A subject line for the notification - used as a title.
ro: O linie de subiect pentru notificare - folosită ca titlu.

en: A unique identifier for this display.
ro: Un identificator unic pentru acest Ecran.

en: A view on a DataSet
ro: O vizualizare pentru un set de date

en: API Key
ro: Cheie API

en: API Secret
ro: Secret API

en: About
ro: Despre

en: About the CMS
ro: Despre Sistem

en: Access Denied to Display
ro: Accesul interzis la Ecran

en: Access Denied to DisplayGroup
ro: Accesul a fost refuzat la Grupuri Ecrane

en: Access Denied to User
ro: Accesul interzis utilizatorului

en: Access Denied to UserGroup
ro: Accesul interzis la Grup Utilizatori

en: Access denied replacing old media
ro: Accesul a fost interzis să înlocuiască vechile materiale media

en: Access to this route is denied for this scope
ro: Accesul la această rută este interzis pentru acest domeniu

en: Action Bar Display Duration
ro: Durata afișării Barei de Acțiune

en: Action Bar Mode
ro: Modul Bară de Acțiune

en: Action for Screen Shot Intent
ro: Acțiune pentru Screen Shot Intent

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Active
ro: Activ

en: Add Application
ro: Adaugă aplicație

en: Add CSV Files
ro: Adăugați fișiere CSV

en: Add Campaign
ro: Adăugați o campanie

en: Add Column
ro: Adaugă coloană

en: Add Command
ro: Adaugă o comandă

en: Add Data
ro: Adaugă date

en: Add DataSet
ro: Adaugă DataSet

en: Add Daypart
ro: Adăugați Interval de Zi

en: Add Display Group
ro: Adăugați Grupul de Ecrane

en: Add Event
ro: Adăugare eveniment

en: Add Help Link
ro: Adăugați link-ul de ajutor

en: Add Layout
ro: Adăugați Configurație

en: Add Media
ro: Adaugă fişierul media

en: Add Notification
ro: Adăugați notificare

en: Add Profile
ro: Adaugă profil

en: Add Replacement
ro: Adăugați înlocuire

en: Add Resolution
ro: Adăugați rezoluție

en: Add Row
ro: Adaugă rînd

en: Add STS to the response headers? Make sure you fully understand STS before turning it on as it will prevent access via HTTP after the first successful HTTPS connection.
ro: Adăugați STS la antetele de răspuns? Asigurați-vă că înțelegeți pe deplin STS înainte de a o porni, deoarece va împiedica accesul prin HTTP după prima conexiune HTTPS de succes.

en: Add Task
ro: Adaugă Sarcină

en: Add User
ro: Adaugă utilizator

en: Add User Group
ro: Adăugă Grup Utilizatori

en: Add a new Campaign
ro: Adăugați o nouă campanie

en: Add a new DataSet
ro: Adaugă un nou DataSet

en: Add a new Display Group
ro: Adăugați un nou grup de Ecrane

en: Add a new Display Settings Profile
ro: Adăugați un nou Profil pentru Setări Ecrane

en: Add a new Help page
ro: Adăugați o nouă pagină de ajutor

en: Add a new User
ro: Adăugă Utilizator Nou

en: Add a new User Group
ro: Adăugă un nou grup de utilizatori

en: Add a new media item to the library
ro: Adăugați un nou element media în librărie

en: Add a new resolution for use on layouts
ro: Adăugați o nouă rezoluție pentru a fi utilizată în configurații

en: Add a row to the end of this DataSet
ro: Adăugați un rând la sfârșitul acestui set de date

en: Add all the widgets to the template?
ro: Adăugați toate widget-urile la șablon?

en: Add an Application
ro: Adăugați o aplicație

en: Add files
ro: Adaugă fișiere

en: Added %s
ro: Adăugat %s

en: Added Event
ro: Eveniment adăugat

en: Added Row
ro: Rând adăugat

en: Admin Password
ro: Parola Admin

en: Admin Username
ro: Nume utilizator Admin

en: Admin email address
ro: Adresa de email a administratorului

en: Administration
ro: Administrare

en: Advanced
ro: Setări Avansate

en: Advice
ro: Indrumare

en: All
ro: Toate

en: All checks pass. Click next to continue
ro: Toate verificările OK. Faceți clic pe Următorul pentru a continua

en: All other checks passed
ro: Toate verificările OK.

en: Allow Import?
ro: Permiteți importul?

en: Allow PHP to open external URLs
ro: Permiteți PHP să deschidă adrese URL externe

en: Allow modifications to the transition configuration?
ro: Permiteți modificări configurației de tranziție?

en: Allow the Authorization Code Grant for this Client?
ro: Permiteți acordarea Datelor de Autorizare pentru acest client?

en: Allow the Client Credentials Grant for this Client?
ro: Permiteți acordarea Datelor de Autorizare pentru acest client?

en: Allow the maintenance script to run if it is called?
ro: Permiteți rularea scriptului de întreținere dacă este apelat?

en: Allow usage tracking?
ro: Permiteți urmărirea utilizării?

en: Allowable Attributes
ro: Atribute permise

en: Also delete from the Library?
ro: ștergeți de asemenea și din Librărie?

en: Alter Template
ro: Modifică șablon

en: Always
ro: Întodeauna

en: Always showing
ro: Arată întotdeauna

en: An error occurred updating these settings. This is an unexpected error, please contact support. Error Message = [%s]
ro: A apărut o eroare la actualizarea acestor setări. Aceasta este o eroare neașteptată, contactați asistența. Mesaj de eroare = [%s]

en: An optional description
ro: O descriere opțională

en: An optional description of the Layout. (1 - 250 characters)
ro: O descriere opțională a Configurației. (1 - 250 de caractere)

en: An optional description of the Template. (1 - 250 characters)
ro: O descriere opțională a șablonului. (1 - 250 de caractere)

en: An optional name for this widget
ro: Un nume opțional pentru acest widget

en: And
ro: Și

en: Appearance
ro: Aspect

en: Application Name
ro: Nume aplicație

en: Applications
ro: Aplicaţii

en: Apply
ro: Aplică

en: April
ro: Aprilie

en: Arabic
ro: Arabă

en: Archive Owner not found
ro: Proprietar arhivă nu a fost găsit

en: Are the members of this group dynamic?
ro: Membrii acestui grup sunt dinamici?

en: Are you sure you want to delete %groupName%?
ro: Sigur doriți să ștergeți% groupName%?

en: Are you sure you want to delete this Daypart? This cannot be undone
ro: Sigur doriți să ștergeți acest Interval de Zi? Acest lucru nu poate fi anulat

en: Are you sure you want to delete this Help page? This cannot be undone
ro: Sigur doriți să ștergeți această pagină de ajutor? Acest lucru nu poate fi anulat

en: Are you sure you want to delete this Resolution? This cannot be undone
ro: Sigur doriți să ștergeți această Rezoluție? Acest lucru nu poate fi anulat

en: Are you sure you want to delete this application? This cannot be undone
ro: Sigur doriți să ștergeți această aplicație? Acest lucru nu poate fi anulat

en: Are you sure you want to delete this campaign? This cannot be undone
ro: Sigur doriți să ștergeți această campanie? Acest lucru nu poate fi anulat

en: Are you sure you want to delete this command? This cannot be undone
ro: Sigur doriți să ștergeți această comandă? Acest lucru nu poate fi anulat

en: Are you sure you want to delete this display group? This cannot be undone
ro: Sigur doriți să ștergeți acest Grup de Ecrane? Acest lucru nu poate fi anulat

en: Are you sure you want to delete this display profile?
ro: Sigur doriți să ștergeți acest Profil Ecran?

en: Are you sure you want to delete this display? This cannot be undone
ro: Sigur doriți să ștergeți acest Ecran? Acest lucru nu poate fi anulat

en: Are you sure you want to delete this event from <b>all</b> displays? If you only want to delete this item from certain displays, please deselect the displays in the edit dialogue and click Save.
ro: Sigur doriți să ștergeți acest eveniment din <b> toate </ b>ecranele ? Dacă doriți să ștergeți acest element numai pentru anumite ecrane, deselectați ecranele din dialogul de editare și faceți clic pe Salvați.

en: Are you sure you want to delete this file?
ro: Sigur doriți să ștergeți acest fișier?

en: Are you sure you want to delete this row?
ro: Sigur doriți să ștergeți acest rând?

en: Are you sure you want to delete this task? This cannot be undone
ro: Sigur doriți să ștergeți această sarcină? Acest lucru nu poate fi anulat

en: Are you sure you want to delete?
ro: Sigur doriți să ștergeți?

en: Are you sure you want to delete? You may not be able to delete this user if they have associated content. You can retire users by using the Edit Button.
ro: Ești sigur că vrei să ștergi? Este posibil să nu puteți șterge acest utilizator dacă au conținut asociat. Puteți inactiva utilizatorii utilizând butonul de editare.

en: Are you sure you want to logout this user?
ro: Sigur doriți să deconectați acest utilizator?

en: Are you sure you want to remove this region? All media files will be unassigned and any context saved to the region itself (such as Text, Tickers) will be lost permanently.
ro: Sigur doriți să eliminați această regiune? Toate fișierele media vor fi dealocate și orice context salvat în regiunea în sine (cum ar fi Text, Tickeri) va fi pierdut definitiv.

en: Are you sure you want to remove this widget?
ro: Sigur doriți să eliminați acest widget?

en: Are you sure you want to request a collection to occur?
ro: Sigur doriți să solicitați o colecție?

en: Are you sure you want to request a screenshot?
ro: Sigur doriți să solicitați o captură de ecran?

en: Are you sure you want to run this task immediately?
ro: Sigur doriți să executați imediat această sarcină?

en: Are you sure you want to send a Wake On Lan message to this display?
ro: Sigur doriți să trimiteți un mesaj Pornire în Lan la acest Ecran?

en: Are you sure you want to truncate?
ro: Sigur că doriți să trunchiați?

en: Ascending
ro: Ascendent

en: Ask a question
ro: Puneți o întrebare

en: Assign
ro: Atribuie

en: Assign %name% to a Campaign
ro: Atribuiți %name% într-o campanie

en: Assign Files
ro: Atribuiți fișierele

en: Assign Layouts
ro: Configurații atribuite

en: Assign a Layout
ro: Atribuiți o configurație

en: Assign the members to the new group
ro: Alocați membrii noului grup

en: Assign to Campaign
ro: Atribuiți campaniei

en: Assignable
ro: Alocabil

en: Assigned Layouts to %s
ro: Configurațiile au fost atribuite catre %s

en: Associate an item from the Library
ro: Asociați un element din Librărie

en: Audience
ro: Audiența

en: Audio for %name%
ro: Audio pentru %name%

en: Audit Log
ro: Log Audit

en: AuditLog Archive
ro: Arhiva AuditLog

en: AuditLog Delete
ro: Ștergeți AuditLog

en: AuditLog Export %s to %s
ro: AuditLog Export %s la %s

en: Auditing until
ro: Audit până la

en: Authorisation Parameters missing from session.
ro: Parametrii de autorizare lipsesc din sesiune.

en: Authorise display?
ro: Autorizați Ecranul?

en: Authorised
ro: Autorizat

en: Authorised?
ro: Autorizați?

en: Authorization Code?
ro: Cod de autorizare?

en: Authorize Request
ro: Cerere Autorizare

en: Authorized applications for user
ro: Aplicații autorizate pentru utilizator

en: Automatic Restart
ro: Repornire Automată

en: Automatically Restart the application if we detect it is not visible.
ro: Reporniți automat aplicația dacă se detectează că nu este vizibilă.

en: Automatically collect and export relevant information into a text file.
ro: Colectați automat și exportați informațiile relevante într-un fișier text.

en: Available
ro: Disponibil(ă)

en: Available for In Transitions?
ro: Disponibil pentru Tranziții de Intrare?

en: Available for Out Transitions?
ro: Disponibil pentru Tranziții de Ieșire?

en: Azerbaijani
ro: Azeră

en: Background
ro: Fundal

en: Background Colour
ro: Culoare fundal

en: Background Image
ro: Imagine fundal

en: Background thumbnail
ro: Thumbnail Fundal

en: Background transparent?
ro: Fundal transparent?

en: Bandwidth
ro: Lățime de bandă

en: Bandwidth Usage (%bandwidthSuffix%)
ro: Utilizare lățimii de bandă (%bandwidthSuffix%)

en: Bandwidth Usage. Limit %xmdsLimit%
ro: Utilizare lățimii de bandă. Limita %xmdsLimit%

en: Bandwidth allowance exceeded
ro: A fost depășită cota de lățime de bandă

en: Base
ro: Bază

en: Before reporting a fault it would be appreciated if you follow the steps. Click start
ro: Înainte de a raporta o eroare, ar fi apreciat dacă urmați pașii. Faceți clic pe Start

en: Belarusian
ro: Belarusă

en: Below is the family tree for this Display Group.
ro: Mai jos este arborele ierarhic pentru acest Grup de Ecrane.

en: Below you can select the columns to be shown in the table - drag and drop to reorder and to move between lists.
ro: Mai jos puteți selecta coloanele care vor fi afișate în tabel - glisați și plasați pentru a reordona și pentru a vă deplasa între liste.

en: Best Fit
ro: Cea mai bună potrivire

en: Blacklist Videos?
ro: Videoclipuri pe lista neagra?

en: Bosnian
ro: Bosniacă

en: Bottom
ro: Jos

en: BroadCast Address
ro: Adresă BroadCast

en: BroadCast Address is not a valid IP Address
ro: Adresa BroadCast nu este o adresă IP validă

en: Build Layouts
ro: Construire Configurații

en: CDN Address
ro: Adresa CDN

en: CIDR subnet mask is not a number within the range of 0 till 32.
ro: Masca de subrețea CIDR nu este un număr cuprins între 0 și 32.

en: CIDR subnet mask is not a number within the range of 0 to 32.
ro: Masca de subrețea CIDR nu este un număr cuprins între 0 și 32.

en: CMS Theme
ro: Tema CMS

en: CSS Style Sheet
ro: Foaie de stil CSS

en: CSV Import
ro: Importare CSV

en: Cache Period
ro: Perioada cache-ului

en: Cache Period for Images
ro: Durata cache pentru imagini

en: Cache pool not available
ro: Cache pool nu este disponibil

en: Campaign
ro: Campanie

en: Campaign Preview for %campaignName%
ro: Previzualizarea campaniei pentru %campaignName%

en: Campaign not found
ro: Campania nu a fost găsită

en: Campaigns
ro: Campanii

en: Can not have a display without a hardware key
ro: Nu poate exista un Ecran fără o cheie hardware

en: Can not have a display without a name
ro: Nu poate exista un ecran fără nume

en: Can not have an end time earlier than your start time
ro: Nu poate avea un timp de încheiere mai devreme decât timpul de începere

en: Can this module be assigned to a Layout?
ro: Poate acest modul să fie atribuit unei configurații?

en: Can this transition be used for media end?
ro: Poate această tranziție să fie utilizată pentru final media?

en: Can this transition be used for media start?
ro: Poate această tranziție să fie utilizată pentru început media?

en: Can't create ZIP. Error Code:
ro: Nu se poate crea ZIP. Cod de eroare:

en: Can't create ZIP. Error Code: %s
ro: Nu se poate crea ZIP. Cod de eroare: %s

en: Cancel
ro: Renunță

en: Cancel Replace
ro: Anulați Înlocuire

en: Cancel upload
ro: Anulează încărcare

en: Cannot change owner on this Object
ro: Nu se poate schimba proprietarul acestui Obiect

en: Cannot find media
ro: Nu se poate găsi elementul media

en: Cannot find playlist
ro: Nu se poate găsi lista de redare

en: Cannot find region
ro: Nu se poate găsi regiunea

en: Cannot save media file from ZIP file
ro: Nu se pot salva fișierele media din fișierul ZIP

en: Category
ro: Categorie

en: Caution, you have selected %1 items. Clicking save will run the %2 transaction on all these items.
ro: Atenție, ați selectat %1 elemente. Dacă faceți clic pe Salvați, se va executa tranzacția %2 pentru toate aceste elemente.

en: Centre
ro: Centru

en: Change Password
ro: Schimbă Parola

en: Change the Owner of this item. Leave empty to keep the current owner.
ro: Schimbați proprietarul acestui element. Lăsați goală pentru a păstra actualul proprietar.

en: Change the resolution
ro: Schimbați rezoluția

en: Channel
ro: Canal

en: Check that the Environment passes all the CMS Environment checks.
ro: Verificați dacă mediul trece toate Verificările Mediului CMS.

en: Check to delete all items owned by this user, including Layouts, Media, Schedules, etc.
ro: Bifați pentru a șterge toate elementele deținute de acest utilizator, inclusiv Configurații, Media, Programari etc.

en: Class %s not found
ro: Clasa %s nu a fost găsită

en: Cleaning up old revisions of media will result in any unused media revisions being permanently deleted.
ro: Curățarea reviziilor vechi ale fișierelor media va duce la ștergerea permanentă a reviziilor media neutilizate.

en: Clear
ro: Ștergeți

en: Clear Cache
ro: Curățați cache-ul

en: Clear Cached Data
ro: Ștergeți memoria cache

en: Clear the cache for this Module. This proces is not reversable.
ro: Goliți memoria cache pentru acest modul. Acest proces nu este reversibil.

en: Cleared the Cache
ro: Memoria Cache a fost ştearsă

en: Click on the below link to open the bug report page for this release.
ro: Faceți clic pe link-ul de mai jos pentru a deschide pagina cu raportul de eroare pentru această versiune.

en: Client Credentials?
ro: Date Autorizare client?

en: Client Id
ro: Id Client

en: Client Secret
ro: Secret Client

en: Clock
ro: Ceas

en: Close
ro: Închide

en: Code
ro: Cod

en: Collect Now
ro: Strângeți acum

en: Collect and Save Data
ro: Colectați și salvați date

en: Collect interval
ro: Interval Colectare

en: Colour
ro: Culoare

en: Column %s not found
ro: Coloana %s nu a fost găsită

en: Column Order
ro: Ordonare Coloană

en: Column Type
ro: Tip coloană

en: Columns Available
ro: Coloane Disponibile

en: Columns Selected
ro: Columns Selectate

en: Columns for %dataSetName%
ro: Coloane pentru %dataSetName%

en: Command
ro: Comandă

en: Command Sent to %s
ro: Comandă trimisă la %s

en: Commands
ro: Comenzi

en: Complete
ro: Complet

en: Completely remove the old version of this media item if a new file is being uploaded.
ro: Înlăturați complet vechea versiune a acestui articol media dacă se încarcă un fișier nou.

en: Config file not found for Task
ro: Fișierul de configurare nu a fost găsit pentru Activitate

en: Content Delivery Network Address for serving file requests to Players
ro: Adresa de rețea pentru difuzarea conținutului pentru a servi cererile de fișiere către Playere

en: Content Type
ro: Tip conținut

en: Continue...
ro: Continuă ...

en: Copied %s
ro: Copiat %s

en: Copied %s as %s
ro: Copiat %s ca %s

en: Copied as %s
ro: Copiat ca %s

en: Copy
ro: Copiere

en: Copy %dataSetName%
ro: Copie %dataSetName%

en: Copy %name%
ro: Copiați %name%

en: Copy Members?
ro: Copiați membrii?

en: Copy User Group
ro: Copiați Grupul de Utilizatori

en: Copy to Clipboard
ro: Copiază în memorie

en: Copyright
ro: Drepturi de autor

en: Could not connect to MySQL with the administrator details. Please check and try again. Error Message = [%s]
ro: Nu s-a putut conecta la MySQL cu detaliile administratorului. Verificați și încercați din nou. Mesaj de eroare = [%s]

en: Could not create a new database with the administrator details [%s]. Please check and try again. Error Message = [%s]
ro: Nu am putut crea o nouă bază de date cu detaliile administratorului [%s]. Verificați și încercați din nou. Mesaj de eroare = [%s]

en: Could not create a new user with the administrator details. Please check and try again. Error Message = [%s]. SQL = [%s].
ro: Nu s-a putut crea un utilizator nou cu detaliile administratorului. Verificați și încercați din nou. Mesaj de eroare = [%s]. SQL = [%s].

en: Could not create the Library Location directory for you. Please ensure the webserver has permission to create a folder in this location, or create the folder manually and grant permission for the webserver to write to the folder.
ro: Nu a putut crea directorul Locatiei Bibliotecii pentru tine. Vă rugăm să asigurati ca webserver are permisiunea de a crea un dosar în această locaţie, sau să creaţi dosarul manual şi sa acordati permisiunea pentru webserver să scrie dosarul.

en: Count
ro: Număr

en: Counter
ro: Contor

en: Create
ro: Creează

en: Create a log file on disk in this location. Please enter a fully qualified path.
ro: Creați un fișier jurnal pe disc în această locație. Introduceți o cale completă corectă.

en: Create a new database
ro: Creați o nouă bază de date

en: Criteria
ro: Criterii

en: Croatian
ro: Croată

en: Currencies
ro: Valute

en: Current Layout
ro: Configurație Curentă

en: Cursor Start Position
ro: Poziția Start a cursorului

en: Custom Style Sheets
ro: Foi de stil personalizate

en: Czech
ro: Cehă

en: DELETE
ro: Șterge

en: DOM Extension
ro: Extensia DOM

en: DOM XML Extension
ro: DOM Extensia XML

en: Daily
ro: Zilnic(ă)

en: Daily Counter
ro: Contor zile

en: Daily Maintenance
ro: întreţinere zilnică

en: Dark
ro: Întunecată

en: Dashboard
ro: Panou de control

en: Data Entry for %dataSetName%
ro: Intrare pentru %dataSetName%

en: Data Type
ro: Tip de dată

en: Data request failed!
ro: Solicitarea nu a reușit!

en: DataSets have different column names
ro: Seturile de date au nume diferite de coloane

en: DataSets have different number of columns imported = %d, existing = %d
ro: Seturile de date au un număr diferit de coloane importate =%d, existent =%d

en: Database Name
ro: Nume bază de date

en: Database Password
ro: Parola bază de date

en: Database Username
ro: Utilizator bază de date

en: Date
ro: Dată

en: Date Format
ro: Format dată

en: Day
ro: Zi

en: Days
ro: Zile

en: December
ro: Decembrie

en: Default
ro: Implicit

en: Default Duration
ro: Durata prestabilită

en: Default Duration is a required field.
ro: Durata implicită este un câmp obligatoriu.

en: Default Language
ro: Limba implicită

en: Default Latitude
ro: Latitudine implicită

en: Default Layout
ro: Configurația implicită

en: Default Longitude
ro: Longitudine implicită

en: Default Mute?
ro: Implicit fără sunet?

en: Default Profile?
ro: Profilul implicit?

en: Default User Type
ro: Tipul implicit de utilizator

en: Default copy media when copying a layout?
ro: Copiați implicit media atunci când copiați un aspect?

en: Default for "Delete old version of Media" checkbox. Shown when Editing Library Media.
ro: Valoare implicită pentru caseta de selectare "Șterge versiunea veche a Media". Se afișează când se editează mediile de bibliotecă.

en: Default update media in all layouts
ro: Actualizare implicită Media în toate configurațiile

en: Delete
ro: Șterge

en: Delete %layout%
ro: Șterge %layout%

en: Delete Application
ro: Ștergeți aplicația

en: Delete Campaign
ro: Ștergeți campania

en: Delete Command
ro: Ștergeți comanda

en: Delete Daypart
ro: Ștergeți Intervalul de zi

en: Delete Display Group
ro: Ștergeți Grupul de Ecrane

en: Delete Generic Files?
ro: Ștergeți fișierele generice?

en: Delete Help Link
ro: Ștergeți link-ul de ajutor

en: Delete Media
ro: Ștergeți suportul media

en: Delete Notification
ro: Ștergeți notificarea

en: Delete Profile
ro: Șterge profil

en: Delete Resolution
ro: Ștergeți Rezoluția

en: Delete Row
ro: Șterge rând

en: Delete Task
ro: Șterge Sarcina

en: Delete Widget
ro: Ștergeți widgetul

en: Delete all items owned by this User?
ro: Ștergeți toate elementele deținute de acest Utilizator?

en: Delete any associated data?
ro: Ștergeți toate datele asociate?

en: Delete the old version?
ro: Ștergeți versiunea veche?

en: Delete this Column?
ro: Ștergeți această coloană?

en: Delete this DataSet?
ro: Ștergeți acest DataSet?

en: Delete this Display?
ro: Ștergeți Ecranul?

en: Delete this region?
ro: Ștergeți această regiune?

en: Deleted %s
ro: Șters %s

en: Deleted Event
ro: Evenimentul șters

en: Deleted Row
ro: Rând șters

en: Deleted from Layout
ro: Șters din Configurație

en: Deleting a file cannot be reversed.
ro: Ștergerea unui fișier nu poate fi inversată.

en: Descending
ro: Descendent

en: Description
ro: Descriere

en: Description can not be longer than 254 characters
ro: Descrierea nu poate fi mai lungă de 254 de caractere

en: Description of Password Policy
ro: Descrierea politicii parolei

en: Details
ro: Detalii

en: Detect language?
ro: Detectare limbă?

en: Detect the browser language?
ro: Detectare limbă browser?

en: Device Name
ro: Nume dispozitiv

en: Direct assignment is where Layouts/Media are assigned to a Display/DisplayGroup without being in a Schedule.
ro: Atriubuirea directă este locul în care Configurațiile / Media sunt atribuite unui Ecran / Grup Ecrane fără a fi într-o Planificare.

en: Direction
ro: Direcție

en: Disable Date Sort
ro: Dezactivați sortarea datelor

en: Disabled
ro: Dezactivat(ă)

en: Disabling %s
ro: Dezactivare %s

en: Display
ro: Ecran

en: Display %displayName% is currently logged-in, seen %timeAgo%.
ro: Ecranul %displayName% este în prezent conectat, văzut %timeAgo%.

en: Display %displayName% is not logged in at the moment and last accessed at <span class="unixDate">%displayLastAccessed%</span>
ro: Ecranul %displayName% nu este conectat în acest moment și a fost accesat ultima dată la  <span class="unixDate">%displayLastAccessed%</span>

en: Display Activity
ro: Activitate Ecran

en: Display Group
ro: Grup Ecrane

en: Display Groups
ro: Grupuri Ecrane

en: Display List
ro: Listă Ecrane

en: Display Order
ro: Ordine Ecrane

en: Display Order must be 0 or a positive number
ro: Ordinea de afișare trebuie să fie 0 sau un număr pozitiv

en: Display Profile
ro: Profil Ecran

en: Display Screenshot Default Size
ro: Dimensiune imagine captura ecran

en: Display Setting Profiles
ro: Profiluri Setari Ecrane

en: Display Settings
ro: Configurări Ecran

en: Display Settings Profile (included with each display)
ro: Profil Setari Ecran (inclusiv cu fiecare ecran)

en: Display is downloading new files
ro: Afișajul este descărcarea de fișiere noi

en: Display is out of date but has not yet checked in with the server
ro: Afișajul este depășit, dar nu a fost încă înregistrat cu serverul

en: Display is up to date
ro: Afișajul este actualizat

en: Display not selected!
ro: Ecranul nu este selectat!

en: Display's Hardware Key
ro: Cheia Hardware a Ecranului

en: DisplayGroups assigned to %s
ro: Grupuri de Ecrane atribuite la %s

en: DisplayGroups cannot be manually assigned to a Dynamic Group
ro: Grupurile de Ecrane nu pot fi atribuite manual unui Grup Dinamic

en: DisplayGroups cannot be manually unassigned to a Dynamic Group
ro: Grupurile de Ecrane nu pot fi deatribuite manual dintr-un Grup Dinamic

en: DisplayGroups unassigned from %s
ro: Grupuri Ecrane deatribuite din %s

en: Displays
ro: Ecrane

en: Displays assigned to %s
ro: Ecrane atribuite %s

en: Displays cannot be manually assigned to a Dynamic Group
ro: Ecranele nu pot fi atribuite manual unui Grup Dinamic

en: Displays cannot be manually unassigned to a Dynamic Group
ro: Ecranele nu pot fi deatribuite manual unui grup dinamic

en: Displays unassigned from %s
ro: Ecrane deatribuite din %s

en: Do you want to be notified by email if there is a problem with this display?
ro: Doriți să fiți anunțat prin e-mail dacă există o problemă cu acest Ecran?

en: Do you want to include the DataSet data?
ro: Doriți să includeți datele DataSet?

en: Done
ro: Finalizat

en: Done.
ro: Terminat.

en: Double buffering helps smooth the playback but should be disabled if graphics errors occur
ro: Buffering-ul dublu ajută la fluidizarea redării, dar ar trebui dezactivată dacă apar erori grafice

en: Download
ro: Descarcă

en: Download Window End Time
ro: Descărcați Window End Time

en: Download Window Start Time
ro: Descărcați Window Start Time

en: Download selected items
ro: Descărcați elementele selectate

en: Downloaded
ro: Descărcat

en: Downloading file
ro: Se descarcă fișierul

en: Downtime
ro: Timp Nefuncționare

en: Duplicate
ro: Duplică

en: Duplicate form loaded, make adjustments and press save.
ro: Duplicați formularul încărcat, efectuați ajustările și apăsați salveaza.

en: Duration
ro: Durată

en: Duration (seconds)
ro: Durată (secunde)

en: Duration back
ro: Durata înapoi

en: Duration for Empty Layouts
ro: Durata pentru Configurații goale

en: Duration is per item
ro: Durata este per articol

en: Duration is per page
ro: Durata este per pagină

en: Duration not provided
ro: Durata nu este furnizată

en: Dutch
ro: Olandeză

en: Dynamic Criteria
ro: Criteriu Dinamic

en: Dynamic Display Groups must have at least one Criteria specified.
ro: Grupurile de Ecrane dinamice trebuie să aibă cel puțin un Criteriu specificat.

en: Dynamic Group?
ro: Grup Dinamic?

en: East
ro: Est

en: Edit
ro: Editează

en: Edit %type% Transition for %name%
ro: Edit %type% de Tranziție pentru %name%

en: Edit Application
ro: Editați aplicația

en: Edit Column
ro: Editați coloana

en: Edit Command
ro: Editare comandă

en: Edit Data
ro: Editați Data

en: Edit DataSet
ro: Editați DataSet

en: Edit Daypart
ro: Editați Intervalul de Zi

en: Edit Display
ro: Editați Ecran

en: Edit Display Group
ro: Editați Grup Ecrane

en: Edit Event
ro: Editează evenimentul

en: Edit Help Link
ro: Editați link-ul de ajutor

en: Edit Layout
ro: Editați Configurația

en: Edit Media
ro: Editați fișierul media

en: Edit Module
ro: Editare Modulul

en: Edit Notification
ro: Editați notificarea

en: Edit Profile
ro: Editează profil

en: Edit Task
ro: Editează sarcina

en: Edit Text
ro: Editează text

en: Edit Transition
ro: Editează Tranziție

en: Edit User
ro: Editează utilizator

en: Edit User Group
ro: Editează grupul de utilizatori

en: Edited %s
ro: Modificat %s

en: Edited Audio
ro: Audio Editat

en: Edited Event
ro: Eveniment editat

en: Edited Row
ro: Rând modificat

en: Edited Transition
ro: Tranziție Editată

en: Effect
ro: Efect

en: Elevate Log Until
ro: Ridicați jurnalul până la

en: Elevate the log level until this date.
ro: Ridicați nivelul jurnalului până la această dată.

en: Email Alert
ro: Alertă prin e-mail

en: Email Alerts
ro: Alera email

en: Email Notifications
ro: Notificări Email

en: Embedded
ro: Încorporat

en: Embedded Web Server Port
ro: Port încorporat (Embedded) pentru server Web

en: Empty
ro: Gol/Goală

en: Empty Region
ro: Regiune goală

en: Empty file in ZIP
ro: Fișier gol în ZIP

en: Enable Double Buffering
ro: Activați Buffering-ul dublu

en: Enable Email Alerts?
ro: Activați Alertele prin e-mail?

en: Enable Latest News?
ro: Activați Ultimele știri?

en: Enable Library Tidy?
ro: Activați Curățare Librărie?

en: Enable Maintenance?
ro: Activați întreținerea?

en: Enable Mouse
ro: Activați mouse-ul

en: Enable PowerPoint?
ro: Activați PowerPoint?

en: Enable STS?
ro: Activați STS?

en: Enable Shell Commands
ro: Activați comenzile Shell

en: Enable Wake on LAN
ro: Activați funcția Pornire în LAN

en: Enable caching of Web Resources?
ro: Activați caching-ul Resurselor Web?

en: Enable stats reporting?
ro: Activați raportarea statisticilor?

en: Enable the Shell Command module.
ro: Activați modulul Comenzi Shell.

en: Enable the mouse.
ro: Activați mouse-ul.

en: Enable the option to report the current layout status?
ro: Activați opțiunea de a raporta starea actuală a Configurației?

en: Enable the option to set the screenshot interval?
ro: Activați opțiunea de setare a intervalelor capturilor de ecran?

en: Enable?
ro: Activați?

en: Enabled
ro: Activat(ă)

en: Enabled for In
ro: Activat pentru In

en: Enabled for Out
ro: Activat pentru Out

en: Enabled?
ro: Activat?

en: End Time
ro: Timp de sfîrșit

en: End of the Feed
ro: Sfârșit Flux

en: English
ro: Engleză

en: Enter a Windows Command Line compatible command
ro: Introduceți o comandă compatibilă cu linia de comandă Windows

en: Enter a hexadecimal password of a SecureOn enabled Network Interface Card (NIC) of the remote host. Enter a value in this pattern: 'xx-xx-xx-xx-xx-xx'. Leave the following field empty, if SecureOn is not used (for example, because the NIC of the remote host does not support SecureOn).
ro: Introduceți o parolă hexazecimală a unui card de interfață de rețea (NIC) cu SecureOn activat de pe masina gazdă de la distanță. Introduceți o valoare de forma: 'xx-xx-xx-xx-xx-xx'. Lăsați câmpul următor gol, dacă SecureOn nu este utilizat (de exemplu, deoarece NIC al gazdei de la distanță nu acceptă SecureOn).

en: Enter a number within the range of 0 to 32 in the following field. Leave the following field empty, if no subnet mask should be used (CIDR = 0). If the remote host's broadcast address is unknown: Enter the host name or IP address of the remote host in Broad Cast Address and enter the CIDR subnet mask of the remote host in this field.
ro: Introduceți un număr cuprins între 0 și 32 în câmpul următor. Lăsați câmpul următor gol dacă nu se utilizează o mască de subrețea (CIDR = 0). Dacă adresa gazdă la distanță nu este cunoscută: Introduceți numele gazdei sau adresa IP a gazdei la distanță în Broad Cast Address și introduceți masca subrețea CIDR a gazdei la distanță în acest câmp.

en: Enter text...
ro: Introduceți textul ...

en: Enter the end time for this daypart. If the end time is before the start time, then the daypart will cross midnight.
ro: Introduceți ora de final pentru acest Interval de zi. Dacă timpul de final este înainte de ora de începere, atunci Intervalul de zi va trece de miezul nopții.

en: Enter the number of hours you would like to cache twitter images.
ro: Introduceți numărul de ore pentru care doriți să salvați în cache imagini Twitter.

en: Enter the number of seconds you would like to cache twitter search results.
ro: Introduceți numărul de secunde pentru care doriți să salvați în cache rezultatele căutării pe Twitter.

en: Enter the start time for this daypart
ro: Introduceți ora de început pentru acest Interval de zi

en: Enter the volume percentage for this audio to play at.
ro: Introduceți procentajul volumului la care se redă acest sunet.

en: Enter your API Key from Google Maps.
ro: Introduceți cheia API din Hărți Google.

en: Enter your API Key from Twitter.
ro: Introduceți cheia API Twitter.

en: Enter your API Secret from Twitter.
ro: Introduceți Secretul API Twitter.

en: Entity
ro: Entitate

en: Entity not found
ro: Entitatea nu a fost găsită

en: Environment Check
ro: Verificare Mediu

en: Erase all content in this DataSet and overwrite it with the new content in this import.
ro: Ștergeți tot conținutul din acest set de date și suprascrieți-l cu noul conținut din acest import.

en: Error
ro: Eroare

en: Error.
ro: Eroare.

en: Event Type
ro: Tip Eveniment

en: Exception Start/End time for %s are empty or in an incorrect format
ro: Excepție timp Pornire / Oprire pentru %s sunt goale sau într-un format incorect

en: Exceptions
ro: Excepții

en: Execute a shell command on the client
ro: Execută o Comandă consolă pe client

en: Existing
ro: Existent

en: Existing data is incompatible with your new configuration
ro: Datele existente sunt incompatibile cu noua dvs. configurație

en: Exit Transition
ro: Ieșiți din tranziție

en: Expire Modified Layouts immediately on change. This means a layout can be cut during playback if it receives an update from the CMS
ro: Expirați modificările modificate imediat după modificare. Aceasta înseamnă că o Configurație poate fi redusă în timpul redării dacă primește o actualizare de la sistem

en: Expire Modified Layouts?
ro: Expirați configurațiile modificate?

en: Expired
ro: Expirat(ă)

en: Expires
ro: Expiră

en: Expires At
ro: Expiră La

en: Export
ro: Exportă

en: Export Database
ro: Exportă Baza de Date

en: Export Database Backup
ro: Exportă Backup de baze de date

en: Export Statistics
ro: Exportă Statistici

en: Export raw data to CSV
ro: Exportați date brute în CSV

en: Extension %s does not match any enabled Module
ro: Extensia %s nu se potrivește cu niciun Modul activat

en: External Image
ro: Imagine externă

en: Failed to write to database after %d retries. Please try again later.
ro: Nu s-a reușit scrierea în baza de date, după %d reîncercări. Vă rugăm să încercați din nou mai târziu.

en: Failure
ro: Nereuşit

en: February
ro: Februarie

en: Feed URL
ro: URL-ul fluxului

en: File Name
ro: Nume fișier

en: File Status - Count of Files
ro: Stare fișier - Număr de fișiere

en: File Status - Size of Files
ro: Stare fișier - Dimensiunea fișierelor

en: File does not exist
ro: Fișierul nu există

en: File download mode
ro: Mod descărcare fișiere

en: Files assigned to %s
ro: Fișiere atribuite la %s

en: Files unassigned from %s
ro: Fișierele neatribuite de la %s

en: Filter
ro: Filtru

en: Finance
ro: Finanțe

en: First
ro: Primul/a

en: First Name
ro: Prenume

en: First we need to check if your server meets %themeName%'s requirements.
ro: Mai întâi trebuie să verificăm dacă serverul dvs. îndeplinește cerințele %themeName%.

en: Flip Clock
ro: Întoarce Ceasul

en: Flip Horizontal
ro: Întoarce pe orizontală

en: Flip Vertical
ro: Întoarce pe verticală

en: Font file is not embeddable due to its permissions
ro: Fișierul de fonturi nu poate fi încorporat datorită permisiunilor sale

en: Force HTTPS?
ro: Forțați HTTPS?

en: Force delete from any existing layouts, assignments, etc
ro: Forțați ștergerea de la orice configurații, sarcini, etc

en: Force the portal into HTTPS?
ro: Forțați portalul în HTTPS?

en: Forecast
ro: Prognoză

en: Formula
ro: Formulă

en: Free
ro: Liber(ă)

en: French
ro: Franceză

en: Friday
ro: Vineri

en: From Date
ro: De la data de

en: Full Article
ro: Articol complet

en: Function
ro: Funcție

en: GD Extension
ro: Extensia GD

en: Generic File
ro: Fișier generic

en: German
ro: Germană

en: Global switch for email alerts to be sent
ro: Comutare globală pentru trimiterea de alerte prin e-mail

en: Google Traffic
ro: Trafic Google

en: Google Traffic Map
ro: Harta Trafic Google

en: Greek
ro: Greacă

en: Group
ro: Grup

en: Group not found
ro: Grupul nu a fost găsit

en: Groups
ro: Grupuri

en: Guest
ro: Vizitator

en: HLS Video Stream
ro: Stream Video HLS

en: Hardware Accelerate Web Content
ro: Accelerarea Hardware a conținutului Web

en: Has Direction
ro: Are direcție

en: Has Duration
ro: Are durata

en: Heading
ro: Titlu

en: Height
ro: Înălțime

en: Height must be greater than 0
ro: Înălțimea trebuie să fie mai mare de 0

en: Height of the Region
ro: Înălțimea regiunii

en: Help
ro: Ajutor

en: Help Links
ro: Link-uri de ajutor

en: Hide Environment checks
ro: Ascunde Verificări Mediu

en: Homepage
ro: Pagină de pornire

en: Homepage for this user. This is the page they will be taken to when they login.
ro: Pagina de pornire pentru acest utilizator. Aceasta este pagina pe care va fi direcționat la conectare.

en: Horizontal Align
ro: Aliniere orizontală

en: Host
ro: Gazdă

en: Hosts and Keywords that should not be loaded via the Proxy Specified. These should be comma separated.
ro: Gazde și Cuvinte Cheie care nu ar trebui să fie încărcate via Proxy-ul Specificat. Acestea ar trebui să fie separate prin virgulă.

en: Hourly
ro: În fiecare oră

en: Hourly Counter
ro: Contor orar

en: Hours
ro: Ore

en: Hours this event should be scheduled for
ro: Ore pentru care acest eveniment ar trebui programat

en: How far should the map be zoomed in? The higher the number the closer, 1 represents the entire globe.
ro: Cât de mult ar trebui să fie mărită harta? Cu cât este mai mare numărul mai apropiat, 1 reprezintă întregul glob.

en: How long should the Action Bar be shown for, in seconds?
ro: Cât timp ar trebui să apară Bara de Acțiune, în secunde?

en: How often should the Player check for new content.
ro: Cât de des ar trebui să verifice Playerul pentru conținut nou.

en: How often, in minutes, should the Display send its download progress while it is downloading new content?
ro: Cât de des, în minute, ar trebui ecranul să trimită progresul descărcării în timp ce descarcă conținut nou?

en: How should the action bar behave?
ro: Cum ar trebui să se comporte Bara de Acțiune?

en: How should this image be aligned?
ro: Cum ar trebui să fie aliniată această imagine?

en: How should this image be scaled?
ro: Cum ar trebui scalată această imagine?

en: How should this image be vertically aligned?
ro: Cum ar trebui aliniată vertical această imagine?

en: How should this video be scaled?
ro: Cum ar trebui scalat acest videoclip?

en: How should this web page be embedded?
ro: Cum ar trebui să fie încorporată această pagină web?

en: Hungarian
ro: Maghiară

en: I want to see the list anyway.
ro: Vreau să văd lista oricum.

en: IP Address
ro: Adresă IP

en: IP Address Incorrectly Formed
ro: Adresa IP este incorectă

en: Icelandic
ro: Islandeză

en: If an empty layout is detected how long (in seconds) should it remain on screen? Must be greater than 1.
ro: Dacă este detectată o Configurație goală, cât timp (în secunde) ar trebui să rămână pe ecran? Trebuie să fie mai mare de 1.

en: If the CMS is behind a load balancer, what are the load balancer IP addresses, comma delimited.
ro: Dacă CMS se află în spatele unui Load Balancer, care sunt adresele IP de echilibrare a încărcării, delimitată cu virgulă.

en: If the Player is configured for push messaging, screenshots are requested immediately and should be seen when the form closed. In some circumstances it may be necessary to refresh the page after a few seconds.
ro: Dacă Playerul este configurat pentru mesaje push, capturile de ecran sunt solicitate imediat și trebuie văzute atunci când formularul este închis. În unele cazuri, poate fi necesar să actualizați pagina după câteva secunde.

en: If the device is having trouble playing video, it may be useful to switch to a Surface View for Video Rendering.
ro: Dacă dispozitivul întâmpină dificultăți la redarea unui videoclip, poate fi util să alegeți SurfaceView pentru redare video.

en: If the media is used in scheduled events it is also shown below. To restrict to a specific time enter a date in the filter below.
ro: Dacă fișierul media este utilizat în evenimentele programate, este prezentat mai jos. Pentru a restricționa la o anumită oră introduceți o dată în filtrul de mai jos.

en: If there are any exceptions enter them below by selecting the Day from the list and entering a start/end time.
ro: Dacă există excepții, introduceți-le mai jos selectând Ziua din listă și introducând un timp de început / sfârșit.

en: If there is only one item in this region should it loop?
ro: Dacă există doar un singur element în această regiune, ar trebui să fie o bucla?

en: If this daypart is already in use, the events will be adjusted to use the new times provided. If used on a recurring event and that event has already recurred. The event will be split in two and the future event time adjusted.
ro: Dacă Interval de zi este deja în uz, evenimentele vor fi ajustate pentru a utiliza noile ore furnizate. Dacă este utilizat într-un eveniment recurent și evenimentul s-a produs deja. Evenimentul va fi împărțit în două și timpul viitorului eveniment ajustat.

en: If you have not yet created an empty database and database user for Xibo to use, and know the user name / password of a MySQL administrator stay on this tab, otherwise click "Use Existing".
ro: Dacă nu ați creat încă o bază de date goală și un utilizator pentru baza de date pentru CMS, și știți că utilizatorul/ parola unui administrator MySQL rămâne în această filă, faceți clic pe "Utilizați existent".

en: Ignore first row?
ro: Ignorați primul rând?

en: Ignore the first row? Useful if the CSV has headings.
ro: Ignorați primul rând? Util dacă CSV-ul are anteturi de rând.

en: Image
ro: Imagine

en: Images. PNG, JPG, BMP, GIF
ro: Imagini. PNG, JPG, BMP, GIF

en: Import
ro: Importați

en: Import CSV
ro: Importă CSV

en: Import DataSet Data?
ro: Importați datele Setului de date?

en: Import Tags?
ro: Importați Etichetele?

en: Import a Layout from a ZIP file.
ro: Importați o configurație dintr-un fișier ZIP.

en: Imported JSON into %s
ro: Continutul JSON a fost importat %s

en: In the fields below please enter the column number in the CSV file that corresponds to the Column Heading listed. This should be done before Adding the file.
ro: În câmpurile de mai jos, introduceți numărul coloanei din fișierul CSV care corespunde cu titlul de coloană listat. Acest lucru trebuie făcut înainte de adăugarea fișierului.

en: Include DataSet data?
ro: Includeți datele DataSet?

en: Include Widgets?
ro: Includeți Widgets?

en: Incorrect Screen shot Format
ro: Format incorect de captură ecran

en: Indonesian
ro: Indoneziană

en: Initial User Group
ro: Grupul inițial de utilizatori

en: Installation guide
ro: Ghid de instalare

en: Instance Suspended
ro: Instanță suspendată

en: Interleave Default
ro: Intercalare Implicită

en: Interrupt?
ro: Întrerupe?

en: Invalid CRON expression in the Schedule
ro: Expresia CRON invalidă în programare

en: Invalid field_to_identify value. Review settings.
ro: Valoare nevalidă pentru identificarea câmpului. Examinați setările.

en: Invalid user group selected
ro: Grupul de utilizatori selectat este invalid

en: Is Dynamic?
ro: Este Dinamic?

en: Is the Resolution enabled for use?
ro: Rezoluția este activată pentru utilizare?

en: Is the task active?
ro: Activitatea este activă?

en: Is the task config locked? Useful for Service providers.
ro: Configurarea de sarcini este blocata? Util pentru Furnizorii de Servicii.

en: Is this instance suspended?
ro: Este suspendată această instanță?

en: Is this the default profile for all Displays of this type? Only 1 profile can be the default.
ro: Este acest profil implicit pentru toate Ecranele de acest tip? Doar un profil poate fi implicit.

en: Is this user retired?
ro: Este inactiv acest utilizator?

en: Italian
ro: Italiană

en: Item
ro: Element

en: Items per Page
ro: Articole pe pagină

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: JSON Extension
ro: Extensie JSON

en: January
ro: Ianuarie

en: July
ro: Iulie

en: June
ro: Iunie

en: Landscape
ro: Orizontal

en: Language
ro: Limbă

en: Large File Uploads
ro: Încărcări de fișiere de mari dimensiuni

en: Last
ro: Ultimul/a

en: Last Accessed
ro: Ultima accesare

en: Last Command
ro: Ultima comandă

en: Last Duration
ro: Ultima durată

en: Last Login
ro: Ultima autentificare

en: Last Name
ro: Nume

en: Last Run
ro: Ultima rulare

en: Last Status
ro: Ultimul Status

en: Latest News
ro: Noutăți

en: Latest News URL
ro: URL Ultimele știri

en: Latest news not available.
ro: Ultimele știri nu sunt disponibile.

en: Latest news not enabled.
ro: Ultimele știri nu au fost activate.

en: Latitude
ro: Latitudine

en: Launch the command via Windows Command Line
ro: Lansați comanda prin intermediul liniei de comandă Windows

en: Layer
ro: Strat

en: Layer must be 0 or a positive number
ro: Stratul trebuie să fie 0 sau un număr pozitiv

en: Layout
ro: Configurație

en: Layout / Campaign
ro: Configurație / Campanie

en: Layout Details not provided
ro: Nu sunt furnizate Detalii Configurație

en: Layout Duration
ro: Durată Configurație

en: Layout ID
ro: ID Configurație

en: Layout Name
ro: Nume Configurație

en: Layout Name must be between 1 and 50 characters
ro: Numele Configurației trebuie să aibă între 1 și 50 de caractere

en: Layout Preview for %campaignName%
ro: Previzualizare Configurație pentru %campaignName%

en: Layout not found
ro: Configurația nu a fost găsită

en: Layouts
ro: Configurații

en: Layouts assigned to %s
ro: Configurații atribuite la %s

en: Layouts unassigned from %s
ro: Configurații neasignate de la %s

en: Left
ro: Stânga

en: Left Coordinate
ro: Coordonată stânga

en: Left to Right (LTR)
ro: De la stânga la dreapta (LTR)

en: Level
ro: Nivel

en: Library
ro: Librărie

en: Library Image
ro: Imagine Librărie

en: Library Location
ro: Locația bibliotecii

en: Library Media
ro: Librărie Media

en: Library Quota
ro: Limită Librărie

en: Library Quota must be a whole number.
ro: Limită Librărie trebuie să fie un număr întreg.

en: Library Size
ro: Dimensiune Librărie

en: Library Size Limit
ro: Limită dimensiune Librărie

en: Library Tidy Complete
ro: Curățare Librărie completă

en: Library Usage
ro: Ulitizare Librărie

en: Library Usage. Limit %libraryLimit%
ro: Utilizare Librărie. Limită %libraryLimit%

en: Library allowance exceeded
ro: Cota Librărie depășită

en: Library not writable
ro: Librărie nu poate fi scrisă

en: Licence
ro: Licență

en: Licence Slot Validation
ro: Validare slot licență

en: Light
ro: Deschisă

en: Limit the number of log files uploaded concurrently
ro: Limitați numărul de fișiere log încărcate simultan

en: Linux Command
ro: Comandă Linux

en: List Content
ro: Conținut Listă

en: Loading Layout...
ro: Se încarcă configurația ...

en: Loading...
ro: Se încarcă...

en: Local Video
ro: Video Local

en: Location
ro: Locație

en: Location of the Manual
ro: Localizarea manualului

en: Lock Task Config
ro: Blocați sarcina Config

en: Lock the Display Name to the device name provided by the Player?
ro: Blocați Nume Ecran la numele dispozitivului furnizat de Player?

en: Log
ro: Jurnal

en: Log Level
ro: Nivel Jurnal

en: Log Truncated
ro: Jurnal trunchiat

en: Log file path name.
ro: Numele căii fișierului de jurnal.

en: Logged In
ro: Autentificat

en: Logged In?
ro: Conectat?

en: Login
ro: Autentificare

en: Logout
ro: Deconectare

en: Logout User
ro: Deconectare utilizator

en: Logs
ro: Înregistrări

en: Longitude
ro: Longitudine

en: Lookup Tables cannot be deleted
ro: Tabelele de căutări nu pot fi șterse

en: Loop?
ro: Buclă?

en: Lower Row Limit
ro: Limita Rândul de jos

en: Mac Address
ro: Adresă MAC

en: Mail will be sent from this address
ro: Mesajul va fi trimis de la această adresă

en: Maintenance
ro: Mentenanţă

en: Malformed JSON body, rows and uniqueKeys are required
ro: Conținutul JSON este invalid, rânduri și chei unice sunt necesare

en: Manage
ro: Gestionează

en: Manage Membership for %displayGroupName%
ro: Gestionați calitatea de membru pentru %displayGroupName%

en: Manual Position
ro: Poziția manuală

en: March
ro: Martie

en: Marquee Left
ro: Cadru de selecție Stânga

en: Marquee Right
ro: Cadru de selecție Dreapta

en: Marquee Selector
ro: Selector Cadru de selecție

en: Marquee Up
ro: Cadru de selecție Sus

en: Max Display Timeout
ro: Timeout maxim Ecran

en: Max Log Age
ro: Vechimea maximă a înregistrărilor

en: Max Statistics Age
ro: Vechimea maximă a statisticilor

en: Maximum concurrent downloads
ro: Descărcări maxime concurente

en: May
ro: Mai

en: Media Assigned
ro: Media Atribuit

en: Media Dashboard
ro: Panou de control Media

en: Media you own already has this name. Please choose another.
ro: Dețineți deja media cu acest nume. Alegeți altul.

en: Member
ro: Membru

en: Members
ro: Membri

en: Membership set for %s
ro: Calitatea de membru stabilită pentru %s

en: Message
ro: Mesaj

en: Middle
ro: Mijloc

en: Minute Counter
ro: Contor minute

en: Minutes
ro: Minute

en: Minutes this event should be scheduled for
ro: Minute pentru care acest eveniment trebuie să fie programat

en: Missing JSON Body
ro: Lipsește conținutul JSON

en: Missing dataSetColumnTypeId
ro: Lipsește dataSetColumnTypeId

en: Missing dataSetId
ro: Lipsește dataSetId

en: Missing dataTypeId
ro: Lipsește dataTypeId

en: Missing height property
ro: Lipsește proprietatea înălțime

en: Missing left property
ro: Proprietatea left lipsește

en: Missing name
ro: Lipsește numele

en: Missing regionid property
ro: Proprietatea regionId lipsește

en: Missing the admin password.
ro: Lipsește parola de administrator.

en: Missing the admin username.
ro: Lipsește numele de utilizator al administratorului.

en: Missing the library location.
ro: Lipsesc locația Librăriei.

en: Missing the server key.
ro: Lipsește cheia serverului.

en: Missing top property
ro: Proprietatea top lipsește

en: Missing type
ro: Lipsește tipul

en: Missing width property
ro: Proprietatea lăţime lipsește

en: Mode for hardware acceleration of web based content.
ro: Mod pentru accelerarea hardware a conținutului web.

en: Modules
ro: Module

en: Monday
ro: Luni

en: Month
ro: Lună

en: Monthly
ro: Lunar

en: Monthly bandwidth Limit
ro: Limita lunară lățime de bandă

en: More Statistics
ro: Mai multe statistici

en: Multi Display
ro: Mai multe Ecrane

en: Multiple Items Selected
ro: Elemente multiple selectate

en: Mute?
ro: Mut?

en: My Applications
ro: Aplicațiile mele

en: Name
ro: Nume

en: Name cannot be empty
ro: Numele nu poate fi gol

en: Name must be between 1 and 50 characters
ro: Numele trebuie să aibă între 1 și 50 de caractere

en: Name of the Region
ro: Numele regiunii

en: Nested Display
ro: Ecrane imbricate

en: New
ro: Nou(ă)

en: New Password
ro: Parola nouă

en: New list content value is invalid as it does not include values for existing data
ro: Noul conținut al listei este invalid deoarece nu include valori pentru datele existente

en: Next
ro: Continuare

en: Next Run
ro: Următoarea rulare

en: No
ro: Nu

en: No IP Address Specified
ro: Nu este specificată adresa IP

en: No attributes could be mapped
ro: Nu pot fi mapate atribute

en: No attributes retrieved from the IdP
ro: Nu există atribute retrase din IdP

en: No audit log found for these dates
ro: Nu a fost găsit niciun jurnal de audit pentru aceste date

en: No config file recorded for task. Please recreate.
ro: Nu s-a înregistrat niciun fișier de config. Vă rugăm recreați.

en: No data available in table
ro: Nu există date disponibile în tabel

en: No data found in request body
ro: Nu s-au găsit date în corpul request-ului

en: No display groups selected
ro: Nu există grupuri de afișare selectate

en: No displays with View permissions
ro: Nu există Ecrane cu permisiuni de vizualizare

en: No events for the chosen Display/Display Group on the selected date!
ro: Nu există evenimente pentru grupul de ecrane / ecranul selectat la data selectată!

en: No file to return
ro: Nici un fișier de returnat

en: No magic packet can been sent, since UDP is unsupported (not a registered socket transport)
ro: Niciun pachet magic nu a putut fi trimis, deoarece UDP nu este suportat (nu este un socket transport inregistrat)

en: No matching records found
ro: Nu au fost găsite înregistrări care să se potrivească

en: No regions present
ro: Nu există regiuni

en: No super admins to use as the archive owner, please set one in the configuration.
ro: Nici un super-admin de utilizat ca proprietar de arhivă, vă rugăm să setați unul în configurație.

en: No tags to assign
ro: Nu există etichete de atribuit

en: No tags to unassign
ro: Nu există etichete pentru deatribuit

en: None
ro: Nespecificat(ă)

en: North
ro: Nord

en: North East
ro: Nord-Est

en: North West
ro: Nord-Vest

en: Norwegian Bokmål
ro: Norvegiană Bokmål

en: Not Found
ro: Nu a fost găsit

en: Not Required.
ro: Opțional.

en: Note: It will only be updated in layouts you have permission to edit.
ro: Notă: va fi actualizată numai în configurațiie pentru care aveți permisiunea de editare.

en: Nothing to archive
ro: Nimic de arhivat

en: Notification Centre
ro: Centrul Notificări

en: Notification Tidy
ro: Curățare Notificări

en: Notifications
ro: Notificări

en: Notify current layout
ro: Notificați configurația curentă

en: November
ro: Noiembrie

en: Now Showing
ro: Acum se afișează

en: Number
ro: Număr

en: Number of Items
ro: Număr de articole

en: Number of display slots
ro: Numărul de sloturi ecrane

en: Object
ro: Obiect

en: October
ro: Octombrie

en: Off
ro: Dezactivat

en: Off when transparent
ro: Oprit când este transparent

en: Offset
ro: Decalaj

en: Offset Left
ro: Decalare stânga

en: Offset Top
ro: Decalare Sus

en: Offset from the Left Corner
ro: Decalare din colțul din stânga

en: Offset from the Top Corner
ro: Decalare din colțul de sus

en: On
ro: Activat

en: On Demand
ro: La cerere

en: On Windows, should the player use taskkill to terminate commands.
ro: Pe Windows, în cazul în care playerul utilizează taskkill pentru a termina comenzile.

en: On/Off Timers
ro: Cronometre On / Off

en: Only 1 default per display type is allowed.
ro: Este permisă numai 1 setare implicită pentru fiecare tip de afișare.

en: Only Administrator Users can truncate the log
ro: Numai utilizatorii de Administratori pot trunchia jurnalul

en: Only show Daytime weather conditions
ro: Afișează numai condițiile meteorologice în timpul zilei

en: Only super and group admins can create users
ro: Numai administratorii super și de grup pot crea utilizatori

en: Open Natively
ro: Deschideți Nativ

en: Open a new window
ro: Deschide o nouă fereastră

en: Open full screen
ro: Deschideți ecranul complet

en: Optional JavaScript
ro: JavaScript opțional

en: Optional Stylesheet
ro: Foaie de stil opțională

en: Options
ro: Opțiuni

en: Or
ro: Sau

en: Order
ro: Ordine

en: Order Changed
ro: Comandă schimbată

en: Orientation
ro: Orientare

en: Original Height
ro: Înălțime originală

en: Original Padding
ro: Padding Original

en: Original Width
ro: Lățimea originală

en: Output Audit Trail as CSV
ro: Export Audit Trail ca CSV

en: Overlay Layout
ro: Suprapunere Configurație

en: Overlay Layouts
ro: Suprapunere Configurații

en: Overwrite existing data?
ro: Suprascrieți datele existente?

en: Owner
ro: Proprietar

en: Owner User Group
ro: Proprietar Grup de utilizatori

en: PDF document viewer
ro: Vizualizator de documente PDF

en: PDO support with MySQL drivers must be enabled in PHP.
ro: Suport PDO cu drivere MySQL trebuie să fie activate în PHP.

en: PHP DOM XML extension to function.
ro: Extensia PHP DOM XML pentru a funcționa.

en: PHP DOM core functionality enabled.
ro: Funcția de bază PHP DOM activată.

en: PHP Gettext support to function.
ro: Suport PHP Gettext pentru a funcționa.

en: PHP JSON extension required to function.
ro: Extensia PHP JSON este necesară pentru a funcționa.

en: PHP PCRE support to function.
ro: Suport PHP PCRE pentru a funcționa.

en: PHP SOAP extension required to function.
ro: Extensia SOAP PHP este necesară pentru a funcționa.

en: PHP Version
ro: Versiunea PHP

en: PHP version %s or later required.
ro: Este necesară versiunea PHP %s sau ulterioară.

en: Page
ro: Pagină

en: Page Height
ro: Înălțime pagină

en: Page Width
ro: Lățime pagină

en: Password
ro: Parolă

en: Password Changed
ro: Parola a fost schimbată

en: Password Policy Regular Expression
ro: Expresie regulată a politicii de parolă

en: Password Protect Settings
ro: Setări pentru protecția parolei

en: Passwords do not match
ro: Parolele nu se potrivesc

en: Pattern of MAC-address is not "xx-xx-xx-xx-xx-xx" (x = digit or letter)
ro: Modelul adresei MAC nu este "xx-xx-xx-xx-xx-xx" (x = cifră sau literă)

en: Pattern of SecureOn-password is not "xx-xx-xx-xx-xx-xx" (x = digit or CAPITAL letter)
ro: Modelul parolei SecureOn nu este "xx-xx-xx-xx-xx-xx" (x = cifră sau litere mari)

en: Pattern of secureOn-password is not "xx-xx-xx-xx-xx-xx" (x = digit or CAPITAL letter)
ro: Modelul parolei secureOn nu este "xx-xx-xx-xx-xx-xx" (x = cifre sau litere mari)

en: Pending
ro: În așteptare

en: Per Minute
ro: Pe Minut

en: Permissions
ro: Permisiuni

en: Phone
ro: Telefon

en: Phone Number
ro: Număr telefon

en: Phone home URL
ro: URL adresa de acasă

en: Phone home key
ro: Cheie Telefon de acasă

en: Phone home time
ro: Timp Telefon Acasă

en: Pick a command to send to the Player. If the CMS has XMR enabled this will be sent immediately, otherwise it will show an error.
ro: Alegeți o comandă pe care să o trimiteți la Player. Dacă CMS are XMR activat, acest lucru va fi trimis imediat, altfel va apărea o eroare.

en: Play a video locally stored on the client
ro: Redați un videoclip stocat local pe client

en: Play again?
ro: Redați din nou?

en: Playlist
ro: Listă redare

en: Please check the bandwidth graphs and display status for %s to investigate the issue.
ro: Verificați graficele de lățime de bandă și starea ecranelor pentru %s pentru a investiga problema.

en: Please enter a CRON expression in the Schedule
ro: Introduceți o expresie CRON în programare

en: Please enter a Password.
ro: Introduceți o parolă.

en: Please enter a SQL clause for how this dataset should be ordered
ro: Introduceți o clauză SQL pentru modul în care ar trebui să fie ordonat acest set de date

en: Please enter a SQL clause to filter this DataSet.
ro: Introduceți o clauză SQL pentru a filtra acest set de date.

en: Please enter a code between 1 and 50 characters containing only alpha characters and no spaces
ro: Introduceți un cod între 1 și 50 de caractere care conține doar caractere alfa și fără spații

en: Please enter a command name between 1 and 254 characters
ro: Introduceți un nume de comandă între 1 și 254 de caractere

en: Please enter a description between 1 and 1000 characters
ro: Introduceți o descriere între 1 și 1000 de caractere

en: Please enter a display group name
ro: Introduceți un nume de Grup Ecrane

en: Please enter a from date
ro: Introduceți de la data

en: Please enter a password for this user.
ro: Introduceți o parolă pentru acest utilizator.

en: Please enter a password for this user. This user will have full access to the system
ro: Introduceți o parolă pentru acest utilizator. Acest utilizator va avea acces deplin la sistem

en: Please enter a user name for the first administrator account.
ro: Introduceți un nume de utilizator pentru primul cont de administrator.

en: Please enter a valid email address or leave it empty.
ro: Introduceți o adresă de e-mail validă sau lăsați-o goală.

en: Please enter password for the Admin account.
ro: Introduceți parola pentru contul Admin.

en: Please enter the hostname for the MySQL server. This is usually localhost.
ro: Introduceți numele de gazdă pentru serverul MySQL. Aceasta este de obicei localhost.

en: Please enter the name of the database that should be created.
ro: Introduceți numele bazei de date care trebuie creată.

en: Please enter the name of the database that should be used.
ro: Introduceți numele bazei de date care ar trebui utilizată.

en: Please enter the name of the database user that should be created.
ro: Introduceți numele utilizatorului bazei de date care ar trebui creat.

en: Please enter the name of the database user that should be used.
ro: Introduceți numele utilizatorului bazei de date care ar trebui utilizat.

en: Please enter the number of rows per page. 0 for no pages.
ro: Introduceți numărul de rânduri pe pagină. 0 pentru nici o pagină.

en: Please enter the private address for XMR.
ro: Introduceți adresa privată pentru XMR.

en: Please enter the public address for XMR.
ro: Introduceți adresa publică pentru XMR.

en: Please enter the update interval in minutes. This should be kept as high as possible. For example, if the data will only change once per hour this could be set to 60.
ro: Introduceți intervalul de actualizare în minute. Aceasta ar trebui să fie cât mai mare posibil. De exemplu, dacă datele se vor schimba doar o dată pe oră, acest lucru ar putea fi setat la 60.

en: Please enter the user name of an account that has administrator privileges on the MySQL server.
ro: Introduceți numele de utilizator al unui cont care are privilegii de administrator pe serverul MySQL.

en: Please enter your new password
ro: Vă rugăm să introduceți parola nouă

en: Please note: The folder location for mysqldump must be available in your path environment variable for this to work and the php exec command must be enabled.
ro: Rețineți: Locația folderului pentru mysqldump trebuie să fie disponibilă în variabila de cale a mediului pentru a funcționa și trebuie să fie activată comanda php exec.

en: Please open a new window and recreate the problem. While you do that we are going to log all of the actions taken in a text based log. We won't capture screenshots or videos, so if you feel that this would be useful please capture those manually and add them to the zip file you will download in the next step.
ro: Deschideți o fereastră nouă și creați din nou problema. În timp ce faceți asta, vom loga toate acțiunile întreprinse într-un jurnal text. Nu vom realiza capturi de ecran sau videoclipuri, așa că, dacă simțiți că acest lucru ar fi util, vă rugăm să le realizați manual și să le adăugați în fișierul zip pe care îl veți descărca în pasul următor.

en: Please provide Media to Assign
ro: Furnizați Media pentru atribuire

en: Please provide a body
ro: Furnizați un conținut

en: Please provide a column heading.
ro: Vă rugăm să furnizați un titlu de coloană.

en: Please provide a database host. This is usually localhost.
ro: Furnizați o bază de date gazdă. Aceasta este de obicei localhost.

en: Please provide a from/to date.
ro: Vă rugăm să furnizați de la data / până la data.

en: Please provide a height
ro: Introduceți o înălțime

en: Please provide a name
ro: Introduceți un nume

en: Please provide a name for the existing database.
ro: Furnizați un nume pentru baza de date existentă.

en: Please provide a name for the new database.
ro: Furnizați un nume pentru noua bază de date.

en: Please provide a password for the existing database.
ro: Furnizați o parolă pentru baza de date existentă.

en: Please provide a password for the new database.
ro: Furnizați o parolă pentru noua bază de date.

en: Please provide a subject
ro: Furnizați un subiect

en: Please provide a user for the existing database.
ro: Furnizați un utilizator pentru baza de date existentă.

en: Please provide a user for the new database.
ro: Furnizați un utilizator pentru noua bază de date.

en: Please provide a width
ro: Introduceți o lățime

en: Please provide an admin user name.
ro: Furnizați un nume de utilizator administrator.

en: Please provide your credentials
ro: Furnizați Datele de Autentificare

en: Please repeat the new Password.
ro: Vă rugăm să repetați noua parolă.

en: Please save this file to your PC.
ro: Salvați acest fișier pe PC.

en: Please select a Campaign/Layout for this event.
ro: Selectați o campanie / configurație pentru acest eveniment.

en: Please select a Command for this event.
ro: Selectați o comandă pentru acest eveniment.

en: Please select a DataSet
ro: Selectați un set de date

en: Please select a Layout or Campaign for this Event to show
ro: Selectați o Configurație sau o Campanie pentru a fi afișat acest eveniment

en: Please select a clock face.
ro: Selectați o temă de ceas.

en: Please select a command for this Event.
ro: Vă rugăm să selectați o comandă pentru acest eveniment.

en: Please select a theme for the clock.
ro: Selectați o temă pentru ceas.

en: Please select at least one option
ro: Selectați cel puțin o opțiune

en: Please select one or more displays / groups for this event to be shown on.
ro: Vă rugăm să selectați una sau mai multe Ecrane / Grupuri de Ecrane pe care să fie afișat acest eveniment.

en: Please select one or more displays / groups for this notification to be shown on - Layouts will need the notification widget.
ro: Selectați unul sau mai multe Ecrane /Grupuri de Ecrane pentru ca această notificare să fie afișată - Configurația va avea nevoie de widget-ul de notificare.

en: Please select one or more users / groups who will receive this notification.
ro: Selectați unul sau mai mulți utilizatori / grupuri care vor primi această notificare.

en: Please select the Campaign you would like to assign this Layout to. It will be assigned to the end of the Campaign.
ro: Selectați Campania la care doriți să atribuiți această Configurație. Va fi atribuită la sfârșitul campaniei.

en: Please select the Event Type
ro: Selectați tipul evenimentului

en: Please select the effect that will be used to transition between items.
ro: Selectați efectul care va fi utilizat pentru a trece de la un element la altul.

en: Please select the order this event should appear in relation to others when there is more than one event scheduled
ro: Selectați ordinea în care acest eveniment ar trebui să apară în raport cu altele atunci când există mai multe evenimente programate

en: Please tick the box if you would like to delete all the Data contained in this DataSet
ro: Bifați căsuța dacă doriți să ștergeți toate datele conținute în acest set de date

en: Polish
ro: Poloneză

en: Port is not a number within the range of 0 till 65536. Port Provided:
ro: Portul nu este un număr cuprins între 0 și 65536. Port furnizat:

en: Portrait
ro: Portret

en: Portuguese
ro: Portugheză

en: Prev
ro: Precedent

en: Prevent Sleep?
ro: Prevenirea Inactivitate (Sleep)?

en: Preview
ro: Previzualizează

en: Preview Campaign
ro: Previzualizați campania

en: Preview Enabled
ro: Previzualizare Activata

en: Preview Enabled?
ro: Activați Previzualizare?

en: Preview Layout
ro: Previzualizează Configurație

en: Preview your selection in a new tab
ro: Previzualizați selecția într-o filă nouă

en: Previous
ro: Anteriorul

en: Priority
ro: Prioritate

en: Priority must be 0 or a positive number
ro: Prioritatea trebuie să fie 0 sau un număr pozitiv

en: Problem copying file in the Library Folder
ro: Problema copierea fișierului în folderul Librărie

en: Problem copying provided file into the Library Folder
ro: Problema copierea fișierului furnizat în folderul Librărie

en: Problem moving downloaded file into the Library Folder
ro: Problemă mutare a fișierului descărcat în folderul Librărie

en: Problem moving uploaded file into the Library Folder
ro: Problemă mutare a fișierului încărcat în folderul Librărie

en: Problem with Form Template
ro: Problemă cu șablonul de formular

en: Processing...
ro: Se procesează...

en: Proof of Play
ro: Dovada Redare

en: Property
ro: Proprietate

en: Provide a Password which will be required to access settings
ro: Furnizați o parolă care va fi necesară pentru a accesa setările

en: Provide a custom clause instead of using the clause builder above.
ro: Furnizați o clauză personalizată în loc să utilizați constructorul clauzelor de mai sus.

en: Provided Data Type doesn't exist
ro: Tipul de Data intordus nu există

en: Provided DataSet Column Type doesn't exist
ro: Tipul de Coloana DataSet introdus nu există

en: Provided Object not under permission management
ro: Obiectul furnizat nu este gestionat de permisiuni

en: Proxy Credentials
ro: Credențiale Proxy

en: Proxy Exceptions
ro: Excepții proxy

en: Proxy Port
ro: Port Proxy

en: Proxy URL
ro: URL Proxy

en: Published
ro: Publicat

en: RSS Ticker.
ro: Ticker RSS.

en: RSS/Atom Feed to be displayed on the Status Dashboard
ro: Feed RSS / Atom pentru Tabloul de Control Status

en: Reassign all items this User owns to the selected User.
ro: Redistribuiți toate elementele pe care acest utilizator le deține utilizatorului selectat.

en: Reassign items to another User
ro: Realocați elemente la un alt utilizator

en: Receive Display Notifications?
ro: Primește notificări de pe ecran?

en: Receive System Notifications?
ro: Primește notificări de sistem?

en: Reconfigure XMR
ro: Reconfigurare XMR

en: Recovery for Display %s
ro: Recuperare pentru Ecranul %s

en: Recreate the Problem in a new window.
ro: Recreează problema într-o fereastră nouă.

en: Recurring
ro: Recurent

en: Reference
ro: Referință

en: Reference 1
ro: Referinţă 1

en: Reference 2
ro: Referința 2

en: Reference 3
ro: Referinţă 3

en: Reference 4
ro: Referință 4

en: Reference 5
ro: Referință 5

en: Refresh
ro: Reactualizare

en: Refresh the Log
ro: Reactualizare Log

en: Region
ro: Regiune

en: Region Options
ro: Opțiuni Regiune

en: Region not found
ro: Regiunea nu a fost găsită

en: Regular Maintenance
ro: Întreținere periodică

en: Relationship Tree
ro: Arborele de relații

en: Release Date
ro: Data lansării

en: Remove Hashtags?
ro: Eliminați Hashtaguri?

en: Remove Mentions?
ro: Eliminați Mențiunile?

en: Remove URLs?
ro: Eliminați adresele URL?

en: Remove all media not currently in use?
ro: Eliminați toate fișierele media care nu sunt utilizate în prezent?

en: Remove any cached data for this display.
ro: Eliminați toate datele cache pentru acest Ecran.

en: Remove old revisions
ro: Eliminați versiunile vechi

en: Remove the XMR configuration for this Player and send a rekey action.
ro: Eliminați configurația XMR pentru acest Player și trimiteți o acțiune rekey.

en: Removed Audio
ro: Audio Eliminat

en: Repeat every must be a positive number
ro: Se repetă la fiecare trebuie să fie un număr pozitiv

en: Repeat the new Password for this user.
ro: Reintroduceți noua parolă pentru acest utilizator.

en: Repeats
ro: Repetă

en: Repeats selection is invalid for Always or Daypart events
ro: Repetarea selecției nu este validă pentru evenimentele Always sau Daypart

en: Replace
ro: Înlocuiți

en: Replace Existing Media?
ro: Înlocuiți fișierele media existente?

en: Report Fault
ro: Raportați eroarea

en: Report an application fault
ro: Raportați o eroare a aplicației

en: Reporting
ro: Raportare

en: Request Screen Shot
ro: Solicită captură ecran

en: Request sent for %s
ro: Solicitarea trimisă pentru %s

en: Required file not found for Display and Layout Combination
ro: Fișierul necesar nu a fost găsit pentru combinația de Ecran și Configurație

en: Required file not found for Display and Layout Widget
ro: Fișierul necesar nu a fost găsit pentru combinația de Ecran și Widget Configurație

en: Required file not found for Display and Media Combination
ro: Fișierul necesar nu a fost găsit pentru combinația de Ecran și Media

en: Requires PHP FileInfo support to function. If you are on Windows you need to enable the php_fileinfo.dll in your php.ini file.
ro: Necesită să funcționeze suportul PHP FileInfo. Dacă sunteți pe Windows, trebuie să activați php_fileinfo.dll în fișierul php.ini.

en: Reset Secret?
ro: Resetați secretul?

en: Reset your client secret to prevent access from any existing application.
ro: Resetați-vă secretul clientului pentru a împiedica accesul din orice aplicație existentă.

en: Reshow welcome
ro: Reafisare mesaj Bine ați venit

en: Resolution
ro: Rezoluție

en: Resolutions
ro: Rezoluții

en: Resting Log Level
ro: Nivelul jurnalului în inactivitate

en: Retest
ro: Retestați

en: Retire
ro: Retrage

en: Retire %layout%
ro: Retrageți %layout%

en: Retire this layout or not? It will no longer be visible in lists
ro: Retrageți această configurație sau nu? Nu va mai fi vizibilă în liste

en: Retire this media?
ro: Retrageți acest fișier media?

en: Retire? It will no longer be visible when scheduling
ro: Retrageți? Nu va mai fi vizibil la programare

en: Retired
ro: Retras

en: Retired %s
ro: Retras %s

en: Retired media remains on existing Layouts but is not available to assign to new Layouts.
ro: Fișierele media retrase rămân în Configurările existente, dar nu sunt disponibile pentru a le atribui noilor Configurări.

en: Retired?
ro: Retras?

en: Return Display Groups that contain the selected Display somewhere in the nested Display Group relationship tree.
ro: Returnați Grupurile de Ecrane care conțin Ecranul selectat undeva în arborele de relații Grup de Ecrane imbricat.

en: Return Display Groups that directly contain the selected Display.
ro: Returnați Grupurile de Ecrane care conțin în mod direct Ecranul selectat.

en: Retype New Password
ro: Reintroduceți noua parolă

en: Reverse Landscape
ro: Orizontal Inversat

en: Reverse Portrait
ro: Portret Inversat

en: Reverse conversion?
ro: Conversie inversă?

en: Revised
ro: Revizuit

en: Right
ro: Dreapta

en: Right to Left (RTL)
ro: Dreapta spre stânga (RTL)

en: Route is available through the API
ro: Ruta este disponibilă prin API

en: Rows per page
ro: Rânduri pe pagină

en: Run
ro: Rulează

en: Run Now
ro: Rulează acum

en: Run Now set on %s
ro: Rulează acum setat la %s

en: Run Task Now
ro: Rulați sarcina acum

en: Run at CMS Time?
ro: Rulați la ora Sistemului?

en: Run through the library and remove unused and unnecessary files
ro: Rulați in librărie și eliminați fișierele nefolosite și inutile

en: Russian
ro: Rusă

en: SOAP Extension
ro: Extensie SOAP

en: Saturday
ro: Sâmbătă

en: Save
ro: Salvează

en: Save Template
ro: Salvați șablon

en: Save this Layout as a Template?
ro: Salvați această configurație ca un șablon?

en: Saved %s
ro: Salvat %s

en: Scale Content?
ro: Scalare conținut?

en: Scale Percentage
ro: Procent Scală

en: Scale type
ro: Tip scală

en: Schedule
ro: Programare

en: Schedule Event
ro: Programați evenimentul

en: Screen Dimensions
ro: Dimensiuni Ecran

en: Screen Shot Size
ro: Dimensiune captura ecran

en: Screen shot interval
ro: Interval Captură de ecran

en: Screen shot?
ro: Captură de ecran?

en: Screenshots can be seen in the Display Grid by selecting Column Visibility and enabling the Screenshot column.
ro: Captură ecran?

en: Scroll Horizontal
ro: Derulare orizontală

en: Scroll Vertical
ro: Derulare verticală

en: Search:
ro: Caută:

en: Seconds
ro: Secunde

en: Seconds this event should be scheduled for
ro: Numer secunde pentru care acest eveniment ar trebui să fie programat

en: Select All
ro: Selectează tot

en: Select the audio file that should be played when this Widget starts.
ro: Selectați fișierul audio care ar trebui să fie redat când acest Widget începe.

en: Select the dayparting information for this event. To set your own times select custom and to have the event run constantly select Always.
ro: Selectați informațiile privind ziua de distribuire pentru acest eveniment. Pentru a seta proprii timpi, selectați personalizat și pentru ca evenimentul să fie rulat în mod constant selectați Întotdeauna.

en: Select the end time for this event
ro: Selectați ora de terminare pentru acest eveniment

en: Select the language you would like to use.
ro: Selectați limba pe care doriți să o utilizați.

en: Select the start time for this event
ro: Selectați ora de începere pentru acest eveniment

en: Select the task you would like to run
ro: Selectează sarcina pe care vrei sa o rulezi

en: Select the type of event to schedule
ro: Selectați tipul evenimentului pentru programare

en: Select the units you would like to use.
ro: Selectați unitățile pe care doriți să le utilizați.

en: Select to create a new database
ro: Selectați pentru a crea o bază de date nouă

en: Select to provide a specific duration for this Widget
ro: Selectați pentru a oferi o durată specifică pentru acest Widget

en: Select to use an existing database. Please note that when you use an existing database it must be empty of all other contents.
ro: Selectați pentru a utiliza o bază de date existentă. Rețineți că atunci când utilizați o bază de date existentă, aceasta trebuie să fie goală de orice alt conținut.

en: Selecting this option will remove any generic files that is are not currently linked to Displays. This process cannot be reversed.
ro: Selectarea acestei opțiuni va elimina orice fișiere generice care nu sunt legate în prezent de Ecrane. Acest proces nu poate fi inversat.

en: Selecting this option will remove any media that is not currently being used in Layouts or linked to Displays. This process cannot be reversed.
ro: Selectarea acestei opțiuni va elimina orice material media care nu este utilizat în prezent în Configurații sau legat de Ecrane. Acest proces nu poate fi inversat.

en: Send Command
ro: Trimite Comanda

en: Send Schedule in advance?
ro: Trimiteți Programul în avans?

en: Send files in advance?
ro: Trimiteți fișiere în avans?

en: Send progress while downloading
ro: Trimiteți progresul în timpul descărcării

en: Send repeat Display Timeouts
ro: Trimiteți Timeout-uri repetate la Ecran

en: Sending email address
ro: Trimitere adresă de e-mail

en: September
ro: Septembrie

en: Serbian
ro: Sârbă

en: Server Key
ro: Cheia Serveruluu

en: Server Mode
ro: Mod Server

en: Session
ro: Sesiune

en: Sessions
ro: Sesiuni

en: Set a duration?
ro: Setați o durată?

en: Set the default timezone for the application
ro: Setați fusul orar implicit pentru aplicație

en: Set the device time using the CMS. Only available on rooted devices or system signed players.
ro: Setați ora dispozitivului utilizând CMS. Disponibil numai pe dispozitivele cu access root sau pe playerele semnate de sistem.

en: Set the level of logging the CMS should record. In production systems "error" is recommended.
ro: Stabiliți nivelul logare pe care CMS ar trebui să o înregistreze. În sistemele de producție se recomandă "eroare".

en: Set the level of the resting log level. The CMS will revert to this log level after an elevated period ends. In production systems "error" is recommended.
ro: Stabiliți nivelul jurnalului în inactivitate. CMS va reveni la acest nivel al jurnalului după ce se va termina o perioadă mai ridicată. În sistemele de producție se recomandă "eroare".

en: Set the orientation of the device (portrait mode will only work if supported by the hardware) Application Restart Required.
ro: Setați orientarea dispozitivului (modul portret va funcționa numai dacă este acceptat de hardware) Repornirea aplicației este necesară.

en: Sets the event priority - events with the highest priority play in preference to lower priority events.
ro: Setează prioritatea evenimentului - evenimentele cu cea mai mare prioritate de redare în preferinte până la evenimentele cu prioritate mai mică.

en: Setting
ro: Configurare

en: Settings
ro: Setări

en: Settings Profile?
ro: Setări profil?

en: Settings Updated
ro: Setările au fost actualizate

en: Shell Command
ro: Comandă consolă

en: Shell Command Allow List
ro: Listă Comenzi Shell permise

en: Should Videos we fail to play be blacklisted and no longer attempted?
ro: Ar trebui ca videoclipurile pe care nu reușim să le redam să fie introduse pe lista neagră și să nu mai încercăm?

en: Should items be shown side by side?
ro: Ar trebui prezentate alăturate articolele?

en: Should members of this Group receive Display notifications for Displays they have permission to see?
ro: Ar trebui membrii acestui grup să primească notificări pentru ecrane pe care au permisiunea de a le vedea?

en: Should members of this Group receive system notifications?
ro: Ar trebui membrii acestui grup să primească notificări de sistem?

en: Should new Video Widgets default to Muted?
ro: Ar trebui ca noile Widgeturi video vor fi implicite Fără Sunet?

en: Should the Dashboard show latest news? The address is provided by the theme.
ro: Ar trebui ca Tabloul de Control să arate cele mai recente stiri? Adresa este furnizată de temă.

en: Should the Table headings be shown?
ro: Ar trebui să fie afișate titlurile tabelului?

en: Should the application icon be shown in the task bar?
ro: Ar trebui ca pictograma aplicației să fie afișată în bara de sarcini?

en: Should the application send proof of play stats to the CMS.
ro: Ar trebui ca aplicația sa trimită dovada statisticilor de rulare către Sistem.

en: Should the audio loop if it finishes before the widget has finished?
ro: Ar trebui ca fișierul audio sa fie în buclă în cazul în care se termină înainte ca widget-ul să fi terminat?

en: Should the clock show seconds or not?
ro: Ar trebui ca ceasul să afișeze secunde sau nu?

en: Should the date sort applied to the feed be disabled?
ro: Ar trebui dezactivată sortarea după data feedului?

en: Should the embedded content be scaled along with the layout?
ro: Ar trebui ca conținutul încorporat să  fie scalat împreună cu configurația?

en: Should the notification interrupt nagivation in the Web Portal? Including Login.
ro: Ar trebui ca notificarea să întrerupă navigarea în Portalul Web? Inclusiv conectarea.

en: Should the player forcefully terminate the command after the duration specified. Leave unchecked to let the command terminate naturally.
ro: Dacă Playerul termină forțat comanda după durata specificată. Lăsați nebifat pentru a lăsa comanda să se termine în mod natural.

en: Should the video be muted?
ro: Ar trebui să fie setat video fara sunet?

en: Should the video loop if it finishes before the provided duration?
ro: Ar trebui ca video sa se repete in buclă, dacă aceasta se termină înainte de durata furnizată?

en: Should this User receive Display notifications for Displays they have permission to see?
ro: Ar trebui acest utilizator să primească notificări pentru afișajele pe care are permisiunea de a le vedea?

en: Should this User receive system notifications?
ro: Ar trebui acest utilizator să primească notificări de sistem?

en: Show
ro: Afișează

en: Show Environment checks
ro: Afișați verificările de mediu

en: Show Seconds?
ro: Arată secundele?

en: Show _MENU_ entries
ro: Afișați intrările _MENU_

en: Show items owned by the selected User.
ro: Afișează articole deținute de utilizatorul selectat.

en: Show items owned by users in the selected User Group.
ro: Afișează elementele deținute de utilizatori în grupul de utilizatori selectat.

en: Show items side by side?
ro: Afișați elementele unul lângă celălalt?

en: Show the icon in the task bar?
ro: Afișați pictograma în bara de sarcini?

en: Show the table headings?
ro: Afișați titlurile tabelului?

en: Showing 0 to 0 of 0 entries
ro: Afișare de la 0 la 0 din 0 intrări

en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ entries
ro: Se afișează _START_ to _END_ din _TOTAL_ entries

en: Shuffle
ro: Aleatoriu

en: Single Display
ro: Un singur Ecran

en: Size
ro: Dimensiune

en: Size (bytes)
ro: Dimensiune (octeți)

en: Size and coordinates must be generic
ro: Dimensiunea și coordonatele trebuie să fie generice

en: Slovak
ro: Slovacă

en: Sorry there is an error with this request, cannot set inherited permissions
ro: Ne pare rău, există o eroare la această solicitare, nu se pot stabili permisiunile moștenite

en: Sorry this function is disabled.
ro: Ne pare rău că această funcție este dezactivată.

en: Sorry, Fonts do not have any editable properties.
ro: Ne pare rău, Fonturile nu au proprietăți editabile.

en: Sorry, no items have been selected.
ro: Ne pare rău, nu au fost selectate elemente.

en: Source
ro: Sursă

en: South
ro: Sud

en: South East
ro: Sud-Est

en: South West
ro: Sud-Vest

en: Spanish
ro: Spaniolă

en: Speed
ro: Viteză

en: Start Replace
ro: Începeți Înlocuire

en: Start Time
ro: Timp de început

en: Start again
ro: Începe din nou

en: Start and end time will be defined by the daypart's configuration for this day of the week. Use a repeating schedule to apply this event over multiple days
ro: Ora de începere și de sfârșit va fi definită de configurația zilei pentru această zi a săptămânii. Utilizați un program care se repetă pentru a aplica acest eveniment pentru mai multe zile

en: Start delay for device start up
ro: Întârziere de pornire pentru pornirea dispozitivului

en: Start during device start up?
ro: Start în timpul pornirii dispozitivului?

en: Start of the Feed
ro: Începutul Feed-ului

en: Start upload
ro: Începeți încărcarea

en: Start/End time are empty or in an incorrect format
ro: Ora de începere / încheiere sunt goale sau într-un format incorect

en: Statistics
ro: Statistici

en: Stats Archive
ro: Arhivă Statistici

en: Status Dashboard Widget
ro: Widget pentru Tabloul de Control

en: Status Pending
ro: Stare în așteptare

en: Stocks
ro: Acțiuni

en: Stop the player PC power management from Sleeping the PC
ro: Opriți componenta de gestionare a alimentării Player-ului PC de la Inactivarea PC-ului

en: Storage Available
ro: Spațiul de stocare disponibil

en: Storage Free %
ro: Spațiul de stocare gratuit %

en: Storage Total
ro: Spațiul de stocare Total

en: Store HTML resources on the Internal Storage?
ro: Stocați resurse HTML în Memoria Internă?

en: Store all HTML resources on the Internal Storage? Should be selected if the device cannot display text, ticker, dataset media.
ro: Stocați toate resursele HTML pe spațiul de stocare intern? Ar trebui să fie selectată dacă dispozitivul nu poate afișa text, ticker, set de date.

en: Stretch
ro: Extinde

en: Strip Tags
ro: Elimină Etichete

en: Subject
ro: Subiect

en: Success
ro: Succes

en: Sunday
ro: Duminică

en: Support for uploading large files is recommended.
ro: Este recomandat suportul pentru încărcarea fișierelor mari.

en: Swedish
ro: Suedeză

en: Switched to Debug Mode
ro: Schimbat în modul Debug

en: Switched to Normal Mode
ro: Schimbat în modul Normal

en: Tag
ro: Etichetă

en: Tag this media. Comma Separated.
ro: Etichetați acest fișier media. Separate prin virgulă.

en: Tagged %s
ro: Etichetat %s

en: Tags
ro: Etichete

en: Take items from the
ro: Luați articole din

en: Take the items from the beginning or the end of the list
ro: Luați elementele de la începutul sau sfârșitul listei

en: Task
ro: Sarcină

en: Tasks
ro: Sarcini

en: Template
ro: Șablon

en: Template Missing
ro: Șablonul lipsește

en: Templates
ro: Şabloane

en: Terminate the command once the duration elapses?
ro: Terminați comanda după ce trece durata?

en: Text direction
ro: Direcție text

en: Text. With Directional Controls.
ro: Text. Cu comenzi direcționale.

en: Thank you for choosing %themeName%. This installation wizard will take you through
                    setting up %themeName% one step at a time. There are 6 steps in total, the first one is below.
ro: Vă mulțumim că ați ales %themeName%. Acest proces de instalare vă va duce prin
                    setarea %themeName% pas cu pas. Există 6 pași în total, primul este mai jos.

en: That's it!
ro: Asta  e  tot!

en: The CMS has already been installed. Please contact your system administrator.
ro: CMS-ul a fost deja instalat. Contactați administratorul de sistem.

en: The CMS is temporarily off-line as an upgrade is in progress. Please check with your system administrator for updates or refresh your page in a few minutes.
ro: Sistemul este temporar off-line, deoarece actualizarea este în desfășurare. Consultați administratorul de sistem pentru actualizări sau reactualizați pagina în câteva minute.

en: The CMS may not be working as expected because MySQL BINLOG format is set to STATEMENT. This can effect sessions and should be set to ROW or MIXED.
ro: Este posibil ca CMS să nu funcționeze conform așteptărilor, deoarece formatul MySQL BINLOG este setat la STATEMENT. Aceasta poate afecta sesiunile și trebuie setat la ROW sau MIXED.

en: The Command String for this Command on this display
ro: Șirul de comandă pentru această comandă de pe acest display

en: The DataSet results can be filtered by any column and set below. New fields can be added by selecting the plus icon at the end of the current row. Should a more complicated filter be required the advanced checkbox can be selected to provide custom SQL syntax.
ro: Rezultatele DataSet pot fi filtrate prin orice coloană și setate mai jos. Câmpurile noi pot fi adăugate selectând pictograma plus la sfârșitul rândului curent. Dacă este necesar un filtru mai complicat, caseta de selectare avansată poate fi selectată pentru a oferi o sintaxă personalizată SQL.

en: The DataSet results can be ordered by any column and set below. New fields can be added by selecting the plus icon at the end of the current row. Should a more complicated order be required the advanced checkbox can be selected to provide custom SQL syntax.
ro: Rezultatele DataSet pot fi ordonate după orice coloană și setate mai jos. Câmpurile noi pot fi adăugate selectând pictograma plus la sfârșitul rândului curent. Dacă este necesară o comandă mai complicată, caseta de selectare avansată poate fi selectată pentru a oferi o sintaxă personalizată SQL.

en: The DataType of the Intended Data
ro: Tipul de date al datelor solicitate

en: The Date Format to use when displaying dates in the CMS.
ro: Formatul de date pentru a fi utilizat la afișarea datelor în CMS.

en: The Default Layout to Display where there is no other content.
ro: Configurația implicită pentru Ecran în cazul în care nu există alt conținut.

en: The Display Group being edited is in bold. The list is ordered so that items above the current Display Group are its ancestors and items below are its descendants.
ro: Grupul de Ecrane editat este îngroșat. Lista este ordonată astfel încât articolele deasupra Grupului de Ecrane curent să fie strămoșii săi, iar elementele de mai jos descendenții săi.

en: The Email Address for this user.
ro: Adresa de e-mail pentru acest utilizator.

en: The Extensions allowed on files uploaded using this module. Comma Separated.
ro: Extensiile permise pentru fișierele încărcate utilizând acest modul. Separate prin virgulă.

en: The Height for this Resolution
ro: Înălțimea pentru această rezoluție

en: The Height of the Display Window. 0 means full height.
ro: Înălțimea ferestrei de afișare. 0 înseamnă înălțime totală.

en: The IP address of the remote host's broadcast address (or gateway)
ro: Adresa IP a adresei de Broad Cast a gazdei de la distanță (sau a gateway-ului)

en: The Intent Action to use for requesting a screen shot. Leave empty to natively create an image from the player screen content.
ro: Acțiunea intenționată de utilizat pentru a solicita o captură de ecran. Lăsați goală pentru a crea o imagine din conținutul ecranului playerului.

en: The Latitude of this display
ro: Latitudinea acestui Ecran

en: The Library Location you gave is not empty. Please give the location of an empty folder
ro: Locul Bibliotecii dat nu este gol, Va rugam oferiti o locatie libera pentru dosarul gol.

en: The Library Location you gave is not writable by the webserver. Please fix the permissions and try again.
ro: Locul Bibliotecii care l-ai dat nu poate fi scris de serverul web. Vă rugăm să corectaţi permisiunile şi să încercaţi din nou

en: The Library Location you have picked is not writeable
ro: Locația Librăriei pe care ați ales-o nu poate fi scrisă

en: The Link for the RSS feed
ro: Linkul pentru feedul RSS

en: The Link to open for this help topic and category
ro: Linkul pentru a deschide acest subiect și categorie de ajutor

en: The Location (URL) of the webpage
ro: Locația (URL-ul) paginii web

en: The Login Name of the user.
ro: Numele de conectare al utilizatorului.

en: The Longitude of this Display
ro: Longitudinea acestui Ecran

en: The Name for this Campaign
ro: Numele acestei campanii

en: The Name for this Command
ro: Numele acestei comenzi

en: The Name for this Daypart
ro: Numele pentru acest Interval de zi

en: The Name for this Display Group
ro: Numele pentru acest Grup de Ecrane

en: The Name for this Display Profile
ro: Numele acestui Profil Ecrane

en: The Name for this Task
ro: Nume pentru aceasta Sarcină

en: The Name for this User Group
ro: Numele pentru acest grup de utilizatori

en: The Name of the Display - (1 - 50 characters).
ro: Numele Ecranului - ( 1- 50 caractere).

en: The Name of the Display - your administrator has locked this to the device name
ro: Numele Ecranului - administratorul dvs. a blocat acest camp pe numele dispozitivului

en: The Name of the Layout - (1 - 50 characters)
ro: Numele configurației - (1 - 50 de caractere)

en: The Name of the Profile - (1 - 50 characters)
ro: Numele profilului - (1 - 50 de caractere)

en: The Name of the Template - (1 - 50 characters)
ro: Nume pentru acest Șablon

en: The Name of this item - Leave blank to use the file name
ro: Numele acestui element - lăsați necompletat pentru a utiliza numele fișierului

en: The Number of RSS items you want to display
ro: Numărul de elemente RSS pe care doriți să le afișați

en: The Password for this user.
ro: Parola pentru acest utilizator.

en: The Percentage to Scale this Webpage (0 - 100)
ro: Procentul de a scalare pentru această pagină Web (0 - 100)

en: The Region dimensions cannot be empty or negative
ro: Dimensiunile regiunii nu pot fi goale sau negative

en: The Time to Live (maxage) of the STS header expressed in seconds.
ro: Timpul de viață (maxage) al antetului STS exprimat în secunde.

en: The Topic for this Help Link
ro: Subiectul pentru această link de ajutor

en: The Traffic Widget has not been configured yet, please ask your CMS Administrator to look at it for you.
ro: Widget-ul pentru trafic nu a fost încă configurat, adresați-vă administratorului Sistemului.

en: The URL to connect to to PHONE_HOME (if enabled)
ro: Adresa URL la care se conectează la PHONE_HOME (dacă este activată)

en: The User's First Name.
ro: Prenumele utilizatorului.

en: The User's Last Name.
ro: Numele utilizatorului

en: The User's Phone Number.
ro: Numărul de telefon al utilizatorului.

en: The Validation String for this Command on this display
ro: Stringul de validare pentru această comandă pe acest Ecran

en: The Width for this Resolution
ro: Lățimea pentru această rezoluție

en: The Width of the Display Window. 0 means full width.
ro: Lățimea ferestrei de afișare. 0 înseamnă lățimea totală.

en: The base currency.
ro: Moneda de bază.

en: The currently selected audio has been retired, please select a new item or cancel to keep the current one.
ro: Audio selectat în prezent a fost retras, selectați un element nou sau anulați pentru a păstra cel actual.

en: The date when this notification will be published
ro: Data la care această notificare va fi publicată

en: The default duration for Widgets of this Module when the user has elected to not set a specific duration.
ro: Durata prestabilită pentru widget-urile acestui modul, atunci când utilizatorul a ales să nu stabilească o durată specifică.

en: The default layout to assign for new displays and displays which have their current default deleted.
ro: Configurația implicită atribuită noilor Ecrane și Ecranelor ale căror valori implicite sunt șterse.

en: The default size in pixels for the Display Screenshots
ro: Dimensiunea implicită în pixeli pentru Capturile de ecran ale Ecranelor

en: The direction for this transition. Only appropriate for transitions that move, such as Fly.
ro: Direcția pentru această tranziție. Este potrivit doar pentru tranzițiile care se mișcă, cum ar fi Fly.

en: The duration between status screen shots in minutes. 0 to disable. Warning: This is bandwidth intensive.
ro: Durata dintre capturi de ecran de status în minute. 0 pentru a dezactiva. Avertisment: Este o utilizare intensă a lățimii de bandă.

en: The duration for this transition, in milliseconds.
ro: Durata acestei tranziții, în milisecunde.

en: The duration in seconds this item should be displayed
ro: Durata în secunde acest element trebuie afișat

en: The duration specified is per item otherwise it is per feed.
ro: Durata specificată este pe articol, altfel este pentru fiecare feed.

en: The duration specified is per page/item otherwise the widget duration is divided between the number of pages/items.
ro: Durata specificată este per pagină/element, în caz contrar durata widgetului este împărțită între numărul de pagini/elemente.

en: The end of the time window to connect to the CMS and download updates.
ro: Sfârșitul ferestrei de timp pentru conectarea la Sistem și descărcarea actualizărilor.

en: The end of the time window to install application updates.
ro: Sfârșitul ferestrei de timp pentru a instala actualizări de aplicații.

en: The height of the page. Leave empty to use the region height.
ro: Înălțimea paginii. Lăsați goală pentru a utiliza înălțimea regiunii.

en: The last time we PHONED_HOME in seconds since the epoch
ro: Ultima dată când am apelat PHONED_HOME în secunde de la epocă

en: The latitude entered is not valid.
ro: Latitudinea introdusă nu este validă.

en: The layering order of the background image (z-index). Advanced use only.
ro: Ordinea de stratificare a imaginii de fundal (z-index). Doar pentru Utilizare avansată.

en: The layering order of this region (z-index). Advanced use only.
ro: Ordinea de stratificare a acestei regiuni (z-index). Doar în Utilizare avansată.

en: The layout dimensions cannot be empty
ro: Dimensiunile configurației nu pot fi goale

en: The left pixel position the display window should be sized from.
ro: Pixelul din stânga poziționează fereastra de afișare în funcție de dimensiune.

en: The longitude entered is not valid.
ro: Longitudinea introdusă nu este validă.

en: The name must be between 1 and 100 characters
ro: Numele trebuie să aibă între 1 și 100 de caractere

en: The new Password for this user.
ro: Noua parolă pentru acest utilizator.

en: The number of log files to upload concurrently. The lower the number the longer it will take, but the better for memory usage.
ro: Numărul de fișiere de jurnal pentru încărcare simultană. Cu cât numărul este mai mic, cu atât va dura mai mult, dar cu atât este mai bine pentru utilizarea memoriei.

en: The number of seconds to wait before starting the application after the device has started. Minimum 10.
ro: Numărul de secunde de așteptat înainte de pornirea aplicației, după pornirea dispozitivului. Minim 10.

en: The offset in minutes that should be applied to the current time, or if a counter then date/time to run from in the format Y-m-d H:i:s.
ro: Decalarea în minute care ar trebui să fie aplicată la ora curentă, sau dacă există un contor, atunci data/ora de la care va rula în format Y-m-d H: i: s.

en: The order this column should be displayed in when entering data
ro: Ordinea în care trebuie afișată această coloană la introducerea datelor

en: The port number to use for the embedded web server on the Player. Only change this if there is a port conflict reported on the status screen.
ro: Numărul portului de utilizat pentru serverul web încorporat de pe Player. Schimbați numai dacă există un conflict de porturi raportat pe ecranul de status.

en: The quota that should be applied. Enter 0 for no quota.
ro: Limita care trebuie aplicată. Introduceți 0 pentru nici o limită.

en: The schedule for this task in CRON syntax
ro: Programul pentru această sarcină în sintaxa CRON

en: The selected effect works best with a background colour. Optionally add one here.
ro: Efectul selectat funcționează cel mai bine cu o culoare de fundal. Adăugați opțional unul aici.

en: The selector to use for stacking marquee items in a line when scrolling Left/Right.
ro: Selectorul utilizat pentru stivuirea elementelor marcate într-o linie atunci când derulați Stânga / Dreapta.

en: The settings for this display are shown below. They are taken from the active Display Profile for this Display, which can be changed in Display Settings. If you have altered the Settings Profile above, you will need to save and re-show the form.
ro: Setările pentru acest Ecran sunt afișate mai jos. Acestea sunt preluate din Profilul de Ecran activ pentru acest Ecran, care poate fi modificat în Setări de afișare. Dacă ați modificat profilul de setări de mai sus, va trebui să salvați și să re-afișați formularul.

en: The size of the largest dimension. Empty or 0 means the screen size.
ro: Valoarea celei mai mari dimensiuni. Gol sau 0 înseamnă dimensiunea ecranului.

en: The size of the screenshot to return when requested.
ro: Mărimea capturii de ecran de returnat la cerere.

en: The standard browser cache will be used - we recommend this is switched off unless specifically required. Effects Web Page and Embedded.
ro: Se va utiliza cache-ul standard al browserului - vă recomandăm să îl dezactivați dacă nu este necesar. Efecte Pagina Web și Embedded.

en: The start of the time window to connect to the CMS and download updates.
ro: Începutul ferestrei de timp pentru conectarea la Sistem și descărcarea actualizărilor.

en: The start of the time window to install application updates.
ro: Începutul ferestrei de timp pentru a instala actualizările aplicațiilor.

en: The starting point from the left in pixels
ro: Punctul de pornire din stânga în pixeli

en: The starting point from the top in pixels
ro: Punctul de pornire de sus în pixeli

en: The theme "%s" does not exist
ro: Tema "%s" nu există

en: The time this display should receive the WOL command, using the 24hr clock - e.g. 19:00. Maintenance must be enabled.
ro: Timpul în care acest Ecran ar trebui să primească comanda WOL, utilizând ceasul de 24 de ore - de ex. 19:00. Întreținerea trebuie să fie activată.

en: The timezone for this display, or empty to use the CMS timezone
ro: Fusul orar pentru acest afișaj sau gol pentru a utiliza fusul orar CMS

en: The top pixel position the display window should be sized from.
ro: Poziția primulului Pixel de sus la care fereastra de afișare ar trebuiă

en: The transition speed of the selected effect in milliseconds (normal = 1000) or the Marquee Speed in a low to high scale (normal = 1).
ro: Viteza de tranziție a efectului selectat în milisecunde (normal = 1000) sau Viteza de marcare într-o scală mică sau înaltă (normal = 1).

en: The transition speed of the selected effect in milliseconds (normal = 1000).
ro: Viteza de tranziție a efectului selectat în milisecunde (normal = 1000).

en: The width of the page. Leave empty to use the region width.
ro: Lățimea paginii. Lăsați goală pentru a utiliza lățimea regiunii.

en: Theme
ro: Temă

en: There are %countSchedules% scheduled events that will also be deleted.
ro: Există %countSchedules% evenimente programate care vor fi, de asemenea, șterse.

en: There are items on this Layout that can only be assessed by the Display
ro: Există articole pe această configurație care pot fi evaluate numai de Ecran

en: There is %sumExcludingGeneric% of data stored in %countExcludingGeneric% files . Are you sure you want to proceed?
ro: Există %sumExcludingGeneric% de date stocate în %countExcludingGeneric% fișiere. Sunteți sigur că doriți să continuați?

en: There is %sumGeneric% of data stored in %countGeneric% generic files. To delete these check here
ro: Există %sumGeneric% de date stocate în %countGeneric% fișiere generice. Pentru a le șterge bifați aici

en: There is a critical error that you should resolve first.
ro: Există o eroare critică pe care ar trebui să o rezolvați mai întâi.

en: There is a warning on the checklist that you should resolve.
ro: Există un avertisment pe lista de verificare care ar trebui rezolvat.

en: There is already a group with this name. Please choose another.
ro: Există deja un grup cu acest nume. Alegeți altul.

en: There is already a user with this name. Please choose another.
ro: Există deja un utilizator cu acest nume. Alegeți altul.

en: There is already dataSet called %s. Please choose another name.
ro: Există deja dataSet numit %s. Alegeți un alt nume.

en: There is data assigned to this data set, cannot delete.
ro: Există date atribuite acestui set de date, nu pot fi șterse.

en: This Display hasn't connected since updates have been made in the CMS. The below information will be updated when it has.
ro: Acest Ecran nu s-a conectat de când au fost făcute actualizări în CMS. Informațiile de mai jos vor fi actualizate după conectare.

en: This Layout has not been built yet
ro: Acestă configurație nu a fost încă construită

en: This Layout is invalid and should not be scheduled
ro: Această configurație este invalidă și nu ar trebui programată

en: This Layout is ready to play
ro: Această configurație este gata de redare

en: This action cannot be undone.
ro: Această acțiune nu poate fi anulată.

en: This assignment creates a circular reference
ro: Această atribuire creează o referință circulară

en: This display has no mac address recorded against it yet. Make sure the display is running.
ro: Acest Ecran nu are nicio adresă MAC înregistrată încă. Asigurați-vă că Ecranul funcționează.

en: This enables import / export of layouts.
ro: Acest lucru permite importul / exportul de configurații.

en: This enables us to get a list of time zones supported by the hosting server.
ro: Acest lucru ne permite să obținem o listă de fusuri orare susținute de serverul gazdă.

en: This form accepts files up to a maximum size of %s
ro: Acest formular acceptă fișiere cu o dimensiune maximă de %s

en: This is a Display specific Display Group and its assignments cannot be modified.
ro: Acesta este un grup de Ecrane specific, iar atribuțiile sale nu pot fi modificate.

en: This is the intended height of the template and is used to scale the Widget within its region when the template is applied.
ro: Aceasta este înălțimea dorită a șablonului și este utilizată pentru a scala widget-ul în regiunea sa când se aplică șablonul.

en: This is the intended number of items on each page.
ro: Acesta este numărul dorit de elemente de pe fiecare pagină.

en: This is the intended padding of the template and is used to position the Widget within its region when the template is applied.
ro: Aceasta este decalarea dorită a șablonului și este utilizată pentru a poziționa widget-ul în regiunea sa când se aplică șablonul.

en: This is the intended tweet content type.
ro: Acesta este tipul de conținut tweet.

en: This is the intended width of the template and is used to scale the Widget within its region when the template is applied.
ro: Aceasta este lățimea dorită a șablonului și este utilizată pentru a scala widget-ul în regiunea sa când se aplică șablonul.

en: This layout is used as the global default and cannot be deleted
ro: Această configurație este utilizată ca implicită globală și nu poate fi ștearsă

en: This layout will not be shown as there are higher priority layouts scheduled at this time
ro: Aceasta Configurație nu va fi afișată deoarece există configurații cu priorități mai mari programate în acest moment

en: This library item has been used somewhere in the system. You will only be allowed to delete it if you check this.
ro: Acest element din Librărie a fost folosit undeva în sistem. Vi se va permite să îl ștergeți doar dacă bifați această opțiune.

en: This library item is in use.
ro: Acest element din Librărie este utilizat.

en: This media is directly assigned to %countDisplays% displays, the ones you have permission to see are shown below.
ro: Acest fișier media este alocat direct la %countDisplays% Ecrane, cele pe care aveți permisiunea de a le vedea sunt arătate mai jos.

en: This module is rendered on the Player which means the Player must have an internet connection.
ro: Acest modul este redat pe Player, ceea ce înseamnă că Playerul trebuie să aibă o conexiune la internet.

en: This should only be set if you want to display the maximum allowed error messaging through the user interface. <br /> Useful for capturing critical php errors and environment issues.
ro: Acest lucru trebuie setat numai dacă doriți să afișați mesajele de eroare maxime permise prin interfața cu utilizatorul. <br /> Utile pentru captarea erorilor critice de php și probleme de mediu.

en: This user cannot be deleted as it has %d child items
ro: Acest utilizator nu poate fi șters deoarece are %d elemente copii

en: This widget is linked to Media in the Library. Check this option to also delete that Media.
ro: Acest widget este legat de Media din Librărie. Bifați această opțiune pentru a șterge și Media.

en: This will create a dump file of your database that you can restore later using the import functionality.
ro: Se va crea un fișier dump al bazei dvs. de date pe care îl puteți reutiliza mai târziu utilizând funcția de import.

en: Thursday
ro: Joi

en: Tick if you would like to only show the Daytime weather conditions.
ro: Bifați dacă doriți să afișați doar condițiile meteorologice pe timp de zi.

en: Tick if you would like your base currency to be used as the comparison currency for each currency you've entered. For example base/compare becomes compare/base - USD/GBP becomes GBP/USD.
ro: Bifați dacă doriți ca moneda dvs. de bază să fie utilizată ca monedă de comparație pentru fiecare monedă pe care ați introdus-o. De exemplu, baza/comparație devine compară/baza - USD/GBP devine GBP/USD.

en: Tidy Cache
ro: Curățare Cache

en: Tidy Library
ro: Curățare Librărie

en: Tidy Logs
ro: Curățare Loguri

en: Tidy Stats
ro: Curățare Statistici

en: Tidying the Library will delete any temporary files. Are you sure you want to proceed?
ro: Curățarea Librăriei va șterge toate fișierele temporare. Sunteți sigur că doriți să continuați?

en: Tidying your Library will delete any media that is not currently in use.
ro: Curățarea Librăriei dvs. va șterge orice fișier media care nu este utilizat în prezent.

en: Tile Blind
ro: Placă Blind

en: Tile Slide
ro: Placă glisare

en: Timezone
ro: Fus Orar

en: Title
ro: Titlu

en: To Date
ro: Până la

en: Today
ro: Astăzi

en: Top
ro: Sus

en: Top Coordinate
ro: Coordonată Sus

en: Topic
ro: Subiect

en: Transition
ro: Tranziţie

en: Transition Config Locked
ro: Configurația de tranziție este blocată

en: Transitions
ro: Tranziții

en: Troubleshooting
ro: Depanare

en: Truncate
ro: Trunchiază

en: Truncate the Log
ro: Trunchiați Jurnalul

en: Tuesday
ro: Marți

en: Turkish
ro: Turcă

en: Turn ON full auditing and debugging.
ro: Activați auditul și depanarea complete.

en: Turn full auditing and debugging OFF.
ro: Dezactivați auditul și depanarea completă.

en: Twitter Metro Search Module
ro: Modul de căutare Metro Twitter

en: Twitter Search Module
ro: Modul Căutare Twitter

en: Type
ro: Tip

en: Ukrainian
ro: Ucraineană

en: Unable to delete install/index.php. Please ensure the web server has permission to unlink this file and retry
ro: Imposibil de șters install / index.php. Asigurați-vă că serverul web are permisiunea de a dealoca acest fișier și reîncercați

en: Unable to find Tag %s
ro: Imposibil de găsit Eticheta %s

en: Unable to generate schedule, unknown event
ro: Nu se poate genera program, eveniment necunoscut

en: Unable to import row %d
ro: Imposibil de importat rândul %d

en: Unable to open ZIP
ro: Nu se poate deschide ZIP-ul

en: Unable to set the user details. This is an unexpected error, please contact support. Error Message = [%s]
ro: Imposibil de setat detaliile utilizatorului. Aceasta este o eroare neașteptată, contactați asistența. Mesaj de eroare = [%s]

en: Unable to write to settings.php. We already checked this was possible earlier, so something changed.
ro: Imposibil să scrie in settings.php. Am verificat deja acest lucru mai devreme, ceva sa schimbat.

en: Undo
ro: Anulează

en: Unexpected Error, please contact support.
ro: Eroare neașteptată, contactați serviciul suport.

en: Units
ro: Unități

en: Unknown Column
ro: Coloana necunoscută

en: Unknown Display Status
ro: Starea afișării necunoscute

en: Unknown Error
ro: Eroare Necunoscută

en: Unknown Transition Type Requested
ro: Tip de tranziție necunoscut solicitat

en: Unknown transition type
ro: Tip de tranziție necunoscut

en: Untagged %s
ro: Neetichetat %s

en: Until
ro: Pînă la

en: Update Interval (mins)
ro: Interval de actualizare (minute)

en: Update Window End Time
ro: Actualizați ora de încheiere a ferestrei

en: Update Window Start Time
ro: Actualizați ora de pornire a ferestrei

en: Update this media in all layouts it is assigned to?
ro: Actualizați acest fișier media în toate Configurațiile la care este asociat?

en: Updated Preference
ro: Preferință actualizată

en: Updated Preferences
ro: Preferințe actualizate

en: Upload Layout
ro: Încărcați Configurație

en: Upload media
ro: Încărcați materiale media

en: Upper Row Limit
ro: Limită Rând Superior

en: Usage
ro: Utilizare

en: Usage Report
ro: Raport de utilizare

en: Usage Report for %mediaName%
ro: Raportul de utilizare pentru %mediaName%

en: Use CMS time?
ro: Utilizați timpul Sistemului?

en: Use a SurfaceView for Video Rendering?
ro: Utilizați un SurfaceView pentru redare video?

en: Use advanced filter clause?
ro: Utilizați o clauză de filtrare avansată?

en: Use advanced order clause?
ro: Utilizați o clauză avansată de ordonare?

en: Use an existing database
ro: Utilizați o bază de date existentă

en: Use existing DataSets matched by name?
ro: Utilizați Seturile de Date existente identificate după nume?

en: Use one of the available slots for this display?
ro: Utilizați unul dintre sloturile disponibile pentru acest Ecran?

en: Use taskkill to terminate commands?
ro: Utilizați taskkill pentru a termina comenzile?

en: Use the Display Location
ro: Utilizați Locația Ecranului

en: Use the Global Timeout?
ro: Utilizați Global Timeout?

en: Use the colour picker to select the background colour
ro: Utilizați selectorul de culori pentru a selecta culoarea de fundal

en: Use the location configured on the display
ro: Utilizați locația configurată pe ecran

en: Used
ro: Utilizat

en: User
ro: Utilizator

en: User Group
ro: Grup Utilizator

en: User Group Name cannot be empty.
ro: Numele grupului de utilizatori nu poate fi gol.

en: User Groups
ro: Grupuri Utilizatori

en: User Logged Out.
ro: Utilizatorul s-a deconectat.

en: User Name
ro: Nume utilizator

en: User Type
ro: Tip Utilizator

en: User logged at the IdP but the account does not exist in the CMS and Just-In-Time provisioning is disabled
ro: Utilizatorul înregistrat la IdP, dar contul nu există în Sistem, iar provizionarea Just-In-Time este dezactivată

en: User name must be between 1 and 50 characters.
ro: Numele de utilizator trebuie să aibă între 1 și 50 de caractere.

en: User not found
ro: Utilizatorul nu a fost găsit

en: Username or Password incorrect
ro: Numele de utilizator sau parola incorecte

en: Users
ro: Utilizatori

en: Using "fwrite()" failed, due to error:
ro: Utilizarea funcției "fwrite()" a eșuat, din cauza erorii:

en: Using "socket_sendto()" failed, due to error:
ro: Utilizarea "socket_sendto()" a eșuat, din cauza erorii:

en: Using "socket_set_option()" failed, due to error:
ro: Utilizarea "socket_set_option()" a eșuat, din cauza erorii:

en: Using fsockopen() failed, due to denied permission
ro: Utilizarea funcției fsockopen() a eșuat, din cauza permisiunii respinse

en: VNC to this Display
ro: VNC la acest Ecran

en: Valid Extensions
ro: Extensii Valide

en: Validation
ro: Validare

en: Value
ro: Valoare

en: Verify
ro: Confirmați

en: Verify all modules have been installed correctly by reinstalling any module related files
ro: Verificați dacă toate modulele au fost instalate corect reinstalând fișierele legate de module

en: Version
ro: Versiune

en: Version %version%
ro: Versiune %version%

en: Version Information
ro: Informații despre versiune

en: Vertical Align
ro: Aliniere verticală

en: Video Path
ro: Cale video

en: Videos - support varies depending on the client hardware you are using.
ro: Video - suportul diferă în funcție de hardware-ul clientului pe care îl utilizați.

en: View
ro: Vizualizare

en: View Columns
ro: Vizualizare coloane

en: View Data
ro: Vizualizaţi datele

en: View my authenticated applications
ro: Vizualizați aplicațiile mele autentificate

en: Visible
ro: Vizibil(ă)

en: Volume
ro: Sonor

en: Wake On LAN
ro: Pornire in LAN

en: Wake On Lan
ro: Pornire în LAN

en: Wake On Lan Failed as there are no functions available to transmit it
ro: Pornire în Lan Eșuat deoarece nu există funcții disponibile pentru a le transmite

en: Wake on LAN
ro: Pornire pe LAN

en: Wake on LAN CIDR
ro: Pornire în LAN CIDR

en: Wake on LAN SecureOn
ro: Pornire în LAN SecureOn

en: Wake on LAN Time
ro: Pornire în LAN Time

en: Wake on Lan is enabled, but you have not specified a time to wake the display
ro: Pornire in Lan este activat, dar nu ați specificat un timp pentru pornirea Ecranului

en: Wake on Lan requires the correct network configuration to route the magic packet to the display PC
ro: Pornire în LAN necesită configurarea corectă a rețelei pentru a direcționa pachetul magic către PC-ul de afișare

en: Wake on Lan sent for %s
ro: Pornire LAN trimisă pentru %s

en: Warning - starts with or ends with a space, or contains double spaces
ro: Avertisment - începe cu sau se încheie cu un spațiu sau conține spații duble

en: We are really sorry, but there has been an error. It has been logged in install_log.txt and printed below.
ro: Ne pare rău, dar a apărut o eroare. A fost înregistrată în install_log.txt și tipărită mai jos.

en: We suggest setting your PHP post_max_size and upload_max_filesize to at least 128M, and also increasing your max_execution_time to at least 120 seconds.
ro: Vă sugerăm să setați PHP post_max_size și upload_max_filesize la cel puțin 128M și, de asemenea, să creșteți timpul max_execution_time la cel puțin 120 de secunde.

en: We'd love to know you're running %theme_name%. If you're happy for us to collect anonymous statistics (version number, number of displays) then please leave the box ticked. Please un tick the box if your server does not have direct access to the internet.
ro: Ne-ar plăcea să știm că utilizați %theme_name%. Dacă sunteți de acord cu colectarea de statistici anonime (numărul versiunii, numărul de afișări), atunci lăsați caseta bifată. Vă rugăm să nu bifați caseta dacă serverul dvs. nu are acces direct la internet.

en: Weather
ro: Vreme

en: WebView Plugin State
ro: Stare WebView Plugin

en: Webpage
ro: Pagină web

en: Webpages.
ro: Pagini Web

en: Wednesday
ro: Miercuri

en: Week
ro: Săptămână

en: Weekly
ro: Săptămânal

en: Welcome to the %themeName% Installation
ro: Bine ați venit la Instalare %themeName%

en: West
ro: Vest

en: What display profile should this display use? To use the default profile leave this empty.
ro: Ce profil de afișare ar trebui să utilizeze acest Ecran? Pentru a utiliza profilul implicit, lăsați-l gol.

en: What is this users type?
ro: Ce este tipul de utilizator?

en: What items would you like to save?
ro: Ce articole doriți să salvați?

en: What plugin state should be used when starting a web view.
ro: Ce stare de plugin ar trebui să fie utilizată la pornirea unei vizualizări web.

en: What transition should be applied when this region is finished?
ro: Ce tranziție ar trebui să se aplice atunci când această regiune este terminată?

en: When Enabled users will be able to add media using this module.
ro: Când este Activat, utilizatorii vor putea adăuga media folosind acest modul.

en: When selected, your event will run according to the timezone set on the CMS, otherwise the event will run at Display local time
ro: Când este selectată, evenimentul dvs. va fi difuzat în funcție de fusul orar setat în Sistem, altfel evenimentul va rula la ora locală a Ecranului

en: Whether to always put the default layout into the cycle.
ro: Dacă doriți întotdeauna să introduceți aspectul implicit în proces.

en: Which Calendar Type should the CMS use?
ro: Ce tip de calendar ar trebui să utilizeze Sistemul?

en: White listed redirect URI's that will be allowed, only application for Authorization Code Grants
ro: URI-urile de redirecționare aflate pe lista albă vor fi permise, numai aplicația pentru acordarea de coduri de autorizare

en: Whitelist Load Balancers
ro: Lista albă Echilibrare a încărcăturii (Load Balancers)

en: Widget ID
ro: ID Widget

en: Widget List
ro: Listă de widgeturi

en: Widget not found
ro: Widgetul nu a fost găsit

en: Widget not found at index %d
ro: Widgetul nu a fost găsit la indexul %d

en: Widgets
ro: Widget-uri

en: Width
ro: Lățime

en: Width must be greater than 0
ro: Lățimea trebuie să fie mai mare de 0

en: Width of the Region
ro: Lățimea regiunii

en: Windows Command
ro: Comandă Windows

en: With Selected
ro: Cu Selecţiile

en: XMR Private Address
ro: Adresa privată XMR

en: XMR Public Address
ro: Adresă publică XMR

en: XMR Registered
ro: XMR înregistrat

en: XMR address is not set
ro: Adresa XMR nu este setată

en: XMR is not working on this Player yet, the screenshot will be requested the next time the Player connects on its collection interval, expected %nextCollect%.
ro: XMR nu funcționează încă pe acest Player, screenshot-ul va fi solicitat data viitoare când Player-ul se conectează la intervalul de colectare, așteptat la%nextCollect%.

en: Yahoo Currencies
ro: Valute Yahoo

en: Yahoo Finance
ro: Finanțe Yahoo

en: Yahoo Stocks
ro: Acțiuni Yahoo

en: Yearly
ro: Anual

en: Yes
ro: Da

en: You already own a display group called "%s". Please choose another name.
ro: Deja dețineți un grup de afișare numit "%s". Alegeți un alt nume.

en: You cannot change the assignment of a Layout Specific Campaign
ro: Nu puteți schimba atribuirea unei campanii specifice aspectului

en: You cannot replace this media with an item of a different type
ro: Nu puteți înlocui acest material media cu un element de alt tip

en: You do not have any library files that are not in use.
ro: Nu aveți in librărie fișiere care nu sunt utilizate.

en: You do not have permission to assign the provided Layout
ro: Nu aveți permisiunea de a atribui aspectul furnizat

en: You do not have permission to edit these permissions.
ro: Nu aveți permisiunea de a edita aceste permisiuni.

en: You do not have permission to edit this profile
ro: Nu aveți permisiunea de a edita acest profil

en: You do not have permissions to delete this layout
ro: Nu aveți permisiunea să ștergeți această configurație

en: You do not have permissions to edit this layout
ro: Nu aveți permisiunea să Editați această configurație

en: You do not have permissions to use this media
ro: Nu aveți permisiuni să utilizați acest fişier media

en: You do not have permissions to view this layout
ro: Nu aveți permisiuni pentru a vedea această configurație

en: You have exceeded your library quota
ro: Ați depășit limita pentru librărie

en: You have selected %layoutName% for export. A ZIP file will be downloaded which contains the layout, its widgets and media. It will also contain the structure for associated DataSets.
ro: Ați selectat %layoutName% pentru export. Se va descărca un fișier ZIP care conține configurația, widget-urile și fișierele media. Acesta va conține, de asemenea, structura pentru seturile de date asociate.

en: You have selected a layout that you no longer have permission to use. Please reload the form.
ro: Fișiere deatribuite din %s

en: You have selected media that you no longer have permission to use. Please reload the form.
ro: Ați selectat un fişier media pentru care nu mai aveți permisiune de utilizare. Reîncărcați formularul.

en: You must enter a command
ro: Trebuie să introduceți o comandă

en: You should also manually take a backup of your library.
ro: De asemenea, ar trebui să faceți manual o copie de siguranță a librăriei.

en: Your event will be scheduled from [fromDt] to [toDt] in the CMS timezone, please check this covers each of your Displays in their respective timezones.
ro: Evenimentul dvs. va fi programat de la [de la Dt] la [toDt] în fusul orar al Sistemului, vă rugăm să verificați că acesta acoperă fiecare dintre Ecranele dvs. în fusurile lor orare respective.

en: Your library is full. Library Limit: %s K
ro: Librăria ta este plină. Limita Librărie: %s K

en: Your password does not meet the required complexity
ro: Parola dvs. nu îndeplinește complexitatea necesară

en: ZeroMQ is required to send Player Actions. Please check your configuration.
ro: Este obligatoriu ca ZeroMQ să trimită Player Actions. Verificați configurația.

en: ZeroMQ is used to send messages to XMR which allows push communications with player
ro: ZeroMQ este folosit pentru a trimite mesaje către XMR care permite comunicarea prin notificari push cu playerul

en: cURL is used to fetch data from the Internet or Local Network
ro: cURL este utilizat pentru a prelua date de pe Internet sau din rețeaua locală

en: contains
ro: conține

en: does not contain
ro: nu conține

en: does not end with
ro: nu se termină cu

en: does not equal
ro: nu este egal

en: does not start with
ro: nu începe cu

en: duration
ro: durată

en: ends with
ro: se termină cu

en: equals
ro: egal cu

en: greater than
ro: mai mare decât

en: he Category for this Help Link
ro: Categorie pentru acest link de ajutor

en: less than
ro: mai mic decât

en: name
ro: nume

en: number of layouts
ro: număr de configurații

en: once it has connected for the first time
ro: când s-a conectat pentru prima dată

en: starts with
ro: începe cu

en: total duration
ro: durata totala

en: you read this %readDt%.
ro: ai citit acest %readDt%.
